googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Голова МСЖК: “Є можливість заявити про унікальність Конотопа та отримати за це гроші”

28 липня 2017, 16:39Анастасія Залозна
1823
Голова МСЖК: “Є можливість заявити про унікальність Конотопа та отримати за це гроші”
Фото:  ТопКонотоп
В Конотопі нещодавно стартував конкурс журналістських робіт «Туристичні перспективи Конотопщини» зі значним призовим фондом. ТопКонотоп дізнавався у організаторів, що спонукало до проведення конкурсу, чому обрали саме цю тему та яким чином визначатимуть переможців.

Спілкувались з головою громадської організації «Міжрегіональна спілка журналістів Конотопщини» Андрієм Кривульком.

— Андрію, як виникла ідея провести конкурс?

— Коли я приїхав жити в Конотоп, то взагалі нічого не знав про цей край. Насправді, обмаль такої інформації про Конотоп та Конотопський район, яка може зацікавити потенційних туристів. І це дивно, адже місто має славетну історію. Багато історичних подій пов’язані або ж сталися безпосередньо на території Конотопського району. Цей край має дивовижну природу й унікальних тварин. Конотоп — це місто з самобутньою культурою. Варто лише згадати, які яскраві й чудові фестивалі тут проходять щороку.

На мою думку, наш район незаслужено обділений туристичною інфраструктурою саме через низьку обізнаність людей про цей чудовий край. Тож, спілкуючись з колегами-журналістами, я все частіше ловив себе на думці, що дійсно потрібно зробити перший крок, аби «штовхнути» цю тему в маси через ЗМІ.

Ініціатором конкурсу стала наша ГО «Міжрегіональна спілка журналістів Конотопщини». Ми хочемо популяризувати Конотопщину не тільки в регіоні, але й у всій країні та за кордоном.

— Розкажіть коротко про Вашу громадську організацію.

— ГО «Міжрегіональна спілка журналістів Конотопщини» є неприбутковою громадською організацією, яка об’єднує журналістів та творчих людей. В нашій громадській організації перебуває близько 20 осіб, серед них більшість — це професійні журналісти. Вони молоді, амбітні й прагнуть щось робити та змінювати на користь суспільства та міста в цілому.

— Що стосується журналістського конкурсу «Туристичні перспективи Конотопщини», хто може взяти участь та які умови?

Я знаю, що назва «Конкурс журналістських робіт» ставить декого у ступор. Люди вважають, що конкурс суто для журналістів, але це не так! Взяти участь може будь-хто. Журналістський формат було обрано для того, щоб чітко окреслити те, що це не повинен бути художній твір чи реферат. Потрібно підготувати матеріал, який можна перевірити та підкріпити фактами.

У варіаціях самих робіт обмежень немає. Це може бути будь-яка журналістська робота — замітка, інтерв’ю, фото-, відеорепортаж тощо.

Участь може взяти абсолютно кожен громадянин України. Від конкурсантів потрібні знання, що допоможе нашому місту отримати туристів.

— Які грошові винагороди передбачені в рамках цього конкурсу?

— Був зібраний призовий фонд — 9 тисяч гривень. Так як наша ГО є неприбутковою, то логічно, що ми запропонували місцевим підприємцям долучитися до формування фонду. Було вирішено, що за перше місце нагорода буде у розмірі 5 тисяч, за друге — три тисячі гривень і за третє — тисяча.

— Яким чином будуть визначені переможці?

— Конкурс проходить у три етапи. Перший — це загальний, коли відбувається збір робіт. До 1 жовтня кожен бажаючий має змогу надіслати на адресу порталу ТопКонотоп свій матеріал.

Потрапити на персональну сторінку конкурсу та надіслати конкурсну роботу можна сюди: topkonotop.com/contest/.

У другому етапі незалежне журі, до якого увійдуть фахівці в галузях історії, журналістики, філології, краєзнавства та охорони навколишнього середовища, обере п’ять найкращих робіт. Хочу зазначити, що експерти не будуть знати, хто є автором матеріалів — оцінювання проходитиме анонімно.

І ось ці відібрані п’ять робіт потрапляють до фінального етапу конкурсу — матеріали будуть розміщені на сторінках порталу ТопКонотоп та будуть поширюватися серед користувачів в мережі Інтернет. Переможна робота має отримати найбільшу кількість переглядів. Варто зазначити, що лічильник переглядів буде прихований від загалу, щоб витримати інтригу до урочистого нагородження.

— Хто допоміг в організації конкурсу та формуванні призового фонду?

— Крім ГО «Міжрегіональна спілка журналістів Конотопщини», ще одним організатором конкурсу виступила туристична фірма «TUI». Ми дуже вдячні директорові конотопської філії Олександру Щербині за значний внесок та підтримку. Також проведення конкурсу було б неможливе без наших партнерів та спонсорів, а це  телекомунікаційна компанія «Зурбаган», мережа будівельних магазинів «ВМВ», сервісний центр «SET-Master», ТОВ «Спецавтоматика», компанія «Гродас» та фірма «Oфіс-Центр».

Варто зазначити, що не обійшли увагою наш конкурс і посадовці, причому не тільки міські. «Туристичними перспективами Конотопщини» зацікавилися в Сумській ОДА, відбулася зустріч з керівництвом, де нам пообіцяли сприяння. Також нам допомагають в Конотопській райдержадміністрації.

— Що б Ви хотіли сказати читачам, які бажають взяти участь у конкурсі?

— Не треба соромитись чи боятись брати участь у таких конкурсах. У вас є чудова можливість не тільки заявити на весь світ про унікальність нашого краю, але й отримати за це приємну винагороду.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста