googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Конотоп туристичний

28 лютого 2018 • Андрій Кривулько
 3285
publications_item
Фото:  ТопКонотоп
Чи може зараз Конотоп мати великі перспективи на майбутнє, як цікавий туристичний проект? Безумовно так. Та що для цього треба робити?

Сьогодні відповідальним особам для того, щоб збудувати модель туристичного Конотопа, перш за все, треба зайнятись відновленням інтересу до привабливих об’єктів нашого краю, які вже є в наявності. Виходячи з фінансових можливостей, треба вирішити, що необхідно відремонтувати та збудувати в першу чергу. Мова йде про об’єднання всіх старовинних і сучасних будівель, пам’ятників та споруд в єдиний комплекс «Конотоп туристичний». Крім того, до цього комплексу має входити і природне середовище. Зараз треба узагальнити відомості про наявність об’єктів, що мають історичну, археологічну та архітектурну цінність.

Для того, щоб стати дійсною туристичною перлиною України, громаді Конотопа треба добряче вкластись, напружитись і дружно попрацювати. Але в майбутньому такі дії обов’язково принесуть колосальний ефект. Як фінансовий так і моральний. З чого треба почати? З серйозної підготовки до роботи. Це все робиться зовсім просто, без зайвих затій – на зразок того, як у себе дома робить ремонт добрий хазяїн. Він чітко знає свої можливості та тверезо орієнтується в часі. При цьому, дивлячись на сусідні вже зроблені житла, вирішує, що робитиме собі, щоб було оригінально, прийнятно по ціні, комфортно для проживання та цікаво для гостей.

Так і в нашому випадку. Оглядаємо та аналізуємо те, що вже є. Приводимо до належного стану, виходячи із  наявності коштів, часу та можливостей. Розробляємо багаторічний, поетапний план перетворення Конотопа в туристичний край. При цьому максимально зважаючи на власні сили.

Перша черга:  Історичні дослідження.

— Археологічні розкопки — Шаповалівка (стоянка первісних людей), Лизогубівка (Лисогубівська культура), Козацьке-Духанівка-Хижки (древнє містечко Турів), Підлипне (Липець), Загребелля (Германівка, давньоруське поселення, можливо Глібль чи Заритий), Сейм, Таранський, (стійбища первісних людей, кістки та черепи первісних звірів) та інше.

— Будівництво частки дерев’яної кріпосної стіни з частоколу та двома зрощеними дерев’яними вежами із кам’яними сходами. (Ворота в старе місто, район РДА біля скверу Афганців).

— Часткові розкопки підземного ходу на Батурин та підземних торгових складів. Територія старого міста. (Біля старої стомат. лікарні).

— Будівництво українського хутора на «кемзівському» острові. (На зразок Піроговки).

— Започаткування мистецького історично-етнографічного фестивалю «Козацька вольниця».

— Облаштування природних куточків, затишних зон відпочинку в районах: 7 вітрів (кар’єр), Порт (питомник, улоговина біля універмагу), Меморіал (ставок), Гук (Кандибина), Загребелля (сад, яри, берег Єзуча), Житловий масив (ФОК, вигін перед Сарнавщиною), поселення КЕМЗ (паркова зона по Петра Сагайдачного), лісосмуги (газове господарство), Воронцова (берег річки, острів), Мир (Центральний парк), поселення КВРЗ (сад на І.Франко), Вокзали («Лунатік»), парк біля нафтобази.

Всі ці речі цілком реально зробити в найкоротші часи за допомогою місцевих організацій, ентузіастів та студентів. При невеликих бюджетних коштах.

Другий етап. Відбудова

— Центральний парк. Стадіон, Амфітеатр, Тир, Пам’ятники, Фонтан-водоспад із бронзовими кіньми, Колесо огляду, спортивні та дитячі майданчики, освітлення, газон, доріжки, стаціонарні атракціони.

— Центральна частина міста з кінотеатром «Мир» включно. Прилеглі до кінотеатру будинки пофарбувати, покрити метало черепицею, зробити зовнішнє утеплення і однотипні сучасні балкони. Кошти: місцевий бюджет, державна програма енергозбереження, кошти власників житла і бізнесменів, чиї заклади розташовані в цих будинках за адресами: Проспект Миру №№ 2,4,6,8.

— Головне міське озеро з аквапарком, прибережними кафе, водяними атракціонами та розчищення річки Єзуч в межах міста. Район вул. Тхора.

— Парк залізничників (колишній Луначарського).

— Колишня жіноча гімназія.

Третій етап.

Ну а до третього етапу треба дожити, поки ще рано про це писати — можуть зарахувати у списки божевільних мрійників. Бо і так, дехто з читаючих ці рядки, абсолютно не вірить в те, що все вищезгадане можна втілити в життя. Хоча, між іншим, деякі щиро вірили в те, що будуть жити при комунізмі. При гарному бажанні, рішучому керівництві та добрій волі громади — нічого не здійсненного в нашому житті не має. Так давайте разом будувати краще життя в Конотопі всією громадою. Особисто я давно готовий. Десяток журналістів-однодумців це величезна сила. Можемо скликати відкриту конференцію і з неї починати роботу. Але щоб менше балаканини і щомісяця конкретний результат. Якщо правильно поставити питання — знайдуться і спонсори, і волонтери, і добровольці. При терплячому, ретельному і правильному підході бажаючих допомогти буде вдосталь. Дійсних благодійників і вимушених «щирих» меценатів в тому числі. На потрібну, добру справу і розраховуючи на захист і підтримку громади від переслідувань за раніше зроблені хибні кроки в процесі накопичення свого капіталу «за рахунок громади».

А якщо буде на те воля та активне звернення Конотопської громади то цілком законно, через суд, ясна річ, можна змусити відшкодувати збитки з тих, від кого Конотоп зазнав значних матеріальних втрат. Не зовсім доречна, про те, безжальна команда з області про збір коштів, за будь-яку ціну, на будівництво обласного стадіону, паралельно «розв’язала руки» тим, хто дуже любив «брудні» гроші. Це саме ті, хто порізав на металобрухт і отримав незаконну вигоду привласнивши собі майно громади, а саме: КВРЗ, КЕМЗ, Філію ХАЗу, будівельні організації Арматурний завод, Винно-соковий завод,  Деревообробний завод, Завод будівельних матеріалів, Завод залізобетонних виробів, Завод «Червоний металіст», старий завод «Поршнів», Завод по ремонту обчислювальної техніки, Завод побутової хімії, Комбінат допоміжних виробництв, Учбово-виробниче підприємство глухих, Фабрика вторинної сировини, Цегельний завод, Швейна фабрика. 

Але то все відбудеться не скоро. Тільки після того як Європейські закони запрацюють на повну потужність у нашій ще не реформованій державі. Отож поки будемо чекати з міста Київ рішучу команду про суворе виконання законів, маємо час власними силами робити кращим наш рідний Конотоп.

Володимир Сахно


Матеріал опублікований в рамках конкурсу журналістських робіт «Туристичні перспективи Конотопщини». Робота посіла шосте місце.


Партнери та спонсори конкурсу: