googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Безпека і спокій в регіоні залежить від кожного з нас

29 січня 2015, 09:08Андрій Кривулько
1045
Правоохоронці Сумщини закликають громадян бути уважними і повідомляти про підозрілих людей, об‘єкти, речі та предмети.

Сьогодні, в складних суспільно-політичних та економічних умовах, коли на території країни тривають бойові широкомасштабні дії, від громадської позиції кожного жителя Сумщини залежить безпека і спокій у нашому регіоні.

З метою запобігання злочинам з використання зброї, вибухівки, вчиненню провокаційних дій, що можуть дестабілізують криміногенну та суспільну обстановку в області, працівниками органів внутрішніх справ вживаються додаткові заходи безпеки. Однак зусиль однієї міліції замало, необхідна допомога громадськості. Адже відомо, що активна позиція пересічного жителя та його небайдужість важить надзвичайно багато і може допомогти не лише попередити злочин, а й врятувати чиєсь життя та здоров‘я.

Тож, шановні жителі та гості Сумщини, працівники міліції звертаються до вас з закликом бути пильними й звертати увагу на ознаки присутності небезпеки. В місцях скупчення людей – ринки, торгівельні центри, багатолюдні зупинки громадського транспорту тощо, потрібно звертати увагу на залишені чи «забуті» речі, пакунки, валізи чи пакети. Якщо з них видніються дроти, чується звук годинникового ходу чи блимає лампочка – слід негайно повідомити про це в міліцію на номер 102 . Таким же чином треба діяти, коли людина, що залишила такий «сюрприз», намагається втекти.

«Пам‘ятайте: коробка цукерок, книжка чи дитяча іграшка можуть бути добре замаскованими вибуховими пристроями. Додатковим доказом того, що перед вами прихована пекельна машинка можуть бути запах гасу, розчинника або пального, занадто велика вага тощо. Також вас повинні насторожити наявність у дверях, вікнах та в проходах сторонніх речей: нитки, шнурки, важелі чи кабелі – вони також свідчать про наявність вибухонебезпечного предмету, - говорить начальник УМВС області Анатолій Річкаль. - Крім того, слід звертати увагу на полишені без нагляду підозрілі автомобілі, на незнайомих людей, котрі носять до підвалу мішки чи великі пакети.»

Правоохоронці застерігають: якщо ви знайшли чи виявили незрозумілий та явно небезпечний за своїми зовнішніми ознаками предмет, в жодному разі неможна його чіпати, а тим більше – самостійно переміщувати. Це стосується й зброї та боєприпасів, незалежно від їх віку та стану: однаково небезпечна граната як часів Великої вітчизняної війни, так і цьогорічного виробництва.

Співробітники міліції закликають всіх небайдужих громадян повідомляти не лише про появу в населених пунктах чужих автомобілів, залишених на тривалий час без нагляду, а й про підозрілих людей, котрі можуть вчинити або вчиняють протиправні та провокаційні дії. Для цього можна скористатися загальновідомим номером «гарячої» цілодобової лінії «102» або телефоном довіри Управління внутрішніх справ області (0542) 770-300.

СЗГ УМВС України в Сумській області


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста