googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Буринь: Перша річниця Героїв Небесної Сотні (відео, фото)

23 лютого 2015, 09:38Андрій Кривулько
834

Небесній Сотні шана й молитви,

За чисті душі, що злетіли в небо.

Їм шлях високий, Боже, освяти,

І в мирі, Господи, прийми до себе…

З цих слів та хореографічною композицією «Пам’яті Небесної Сотні» 20 лютого 2015 року, в Бурині розпочався мітинг - реквієм вшанування першої річниці Героїв Небесної Сотні.

- Події, які відбулися з 19 по 24 січня 2014 року на Майдані, які ще називають «Кривава Водохреща» або «Вогнехреща», - зауважила ведуча заходу Катерина Ігнатенко, - стали першим жорстким і жорстоким зіткненням мітингувальників з владою та принесли перші жертви. З 18 по 20 лютого за даними Міністерства охорони здоров’я загинуло 75 чоловік, а за медичною допомогою звернулося близько 600 осіб…

Історія Майдану нам болить. Вона спонукає пам’ятати про ті буремні події, не зраджувати пам'ять про тих, хто поклав свої життя на олтар в ім’я демократичної процвітаючої України…

- Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробили дві революції: Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і революція 2013 року – Революції Гідності, - підкреслив Сергій Чередник, виконуючий обов’язки голови Буринської районної державної адміністрації. – Це був надзвичайно складний іспит для України, коли українці продемонстрували своє прагнення до свободи, свою гідність. Опір вільних людей, коли у них хочуть відібрати демократію, - це те, що об’єднує майдани 2004 та 2013 років…

Нагадаємо, що за мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, самовіддане служіння українському народу Героям Народної Сотні указом президента Петра Порошенка від 21 листопада 2014 року було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Перед присутніми на центральній площі міста виступили активний учасник Революції Гідності Володимир Підгайний та нинішній захисник Вітчизни, боєць АТО Ігор Міщенко, який запропонував вшанувати героїв хвилиною мовчання.

В їх словах звучало те, що тільки разом українська громада зможе відстояти Незалежність, Волю та Свободу своєї держави. Наголошувалося, що полеглі Герої Небесної Сотні не вдавали із себе героїв. Вони були звичайними людьми. І в останню мить віддали нам найдорожче, що мали, - свої життя.

І наче на підтвердження цих слів звучала пісня «Не один» у виконанні хору «Червона калина» (керівник Андрій Козир, солістка - Лариса Устинова) районного Будинку культури, яку написали місцеві автори – поетеса Лариса Браташ та композитор Сергій Фролов.

А на завершення заходу панахиду по Героям Небесної Сотні провів Благочинний Буринського округу Української Православної Церкви Київського Патріархату отець Тарасій.

І в знак світлої пам’яті Героїв до Стенду фото тих, хто загинув під час Революції Гідності, городяни та гості Бурині поклали живі квіти.

Горить свіча і пам’яті сльоза

додолу з неї краплями стікає.

Земля ридає, плачуть небеса –

Героїв Україна пам’ятає…

БЛОГ ІВАНА ЖИТНИКА неодноразово на своїх сторінках порушував питання встановлення Меморіальної композиції загиблим воїнам - землякам у зоні АТО та Героям Небесної Сотні.

Тим паче, що минуло вже майже півроку як пам’ятник уже зроблений завдяки проекту відомого в країні і за її межами художника - графіка з Успенки Миколи Бондаренка та коштам учасника Революції Гідності в Києві Віктора Ладухи з Слободи.

Та саме бюрократичні перепони стали на заваді того, щоб сьогодні буринчани могли вшанувати першу річницю пам’яті Героїв біля Меморіальної композиції. 

Вшанувати тих, хто віддав найцінніше на цьому світі - свої життя. І хто вже кілька місяців повинен був бути увіковічений у Меморіальній композиції в центрі міста Буринь…

Іван Житник,

член Національної спілки журналістів України.

Фото автора.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста