googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Рекомендації щодо дій населення у разі загрози виникнення вибуху

2 лютого 2015, 12:59Андрій Кривулько
792

На попередження терористичної діяльності правоохоронцями посилено заходи безпеки на залізниці. У зв’язку з цим увага громадян звертається на необхідність дотримання правил при поводженні з вибухонебезпечними речовинами.

Запорукою запобігання терористичним проявам є пильність та відповідальність як з боку силових структур, так і від населення, чітке та неухильне дотримання правил безпеки. Враховуючи умови сьогодення, кожен громадянин має чітко їх знати та неухильно дотримуватись.

Так, у разі виявлення вибухонебезпечних предметів або речей, за зовнішніми ознаками схожих на них необхідно:

1. Негайно попередити про підозрілий предмет осіб які знаходяться поряд, та відійти на максимальну відстань (не менше 100 метрів);

2. Терміново сповістити про знахідку на спецлінію «102» (повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із зазначенням точної адреси або орієнтира місця знаходження небезпечного предмету);

3. Позначити місце перебування предмета, а по можливості огородити його (для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки матерії тощо);

4. На безпечній відстані очікувати представників МВС, МНС, при цьому здійснюючи заходи щодо недопущення до небезпечної зони інших людей.

Категорично забороняється:

1. Торкатися підозрілого предмета, намагатися його підняти, змінити місце положення чи розібрати;

2. Курити та використовувати відкритий вогонь поблизу;

3. Залишати без нагляду місце, де виявлено підозрілий предмет, при можливості організувати охорону на безпечній відстані.

Слід пам'ятати, що при виявленні предметів підозрілого характеру лише безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що не станеться випадку каліцтва чи загибелі.

Типовою зброєю терористів є використання замаскованих вибухових пристроїв. Вони можуть бути споряджені годинниковим механізмом та сягати досить малих розмірів, що дає можливість замаскувати їх навіть у дрібні предмети. Тому не слід приймати від сторонніх осіб подарунків, квітів, поштових посилань. Користуючись громадським транспортом, не погоджуватись на пропозиції супроводжувати речі невідомої особи (у тому числі провідників, стюардів, контролерів).

Завдяки пильності громадян можна запобігли численним жертвам від спрацювання вибухового пристрою у місцях масового скупчення людей.

До ознак підозрілих предметів, що можуть бути вибуховими пристроями можна віднести:

· проводи, що виходять з невідомого предмета, антени, лампочки, хід годинника, що прослуховується;

· залишені предмети побутового призначення (валізи, сумки, гаманці, дитячі іграшки, ручні ліхтарики, парасольки тощо);

· предмети, що знаходиться в не призначених для цього місцях (наприклад, дитяча іграшка у вестибюлі вокзалу);

· предмети з прикріпленими до них мобільними телефонами, радіостанціями, акумуляторами.

У разі отримання повідомлення про евакуацію необхідно зберігати спокій, чітко виконувати отримані інструкції та намагатись уникнути скупчень людей.

Завдяки умілим та чітким діям під час виникнення вищезазначених ситуацій можна запобігти зайвим жертвам та надати можливість спеціальним підрозділам виконувати завдання щодо запобігання та реагування на надзвичайні ситуації.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста