https://ticketsbox.com/ - topkonotop.com
googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

ФСБ Росії намагалися завербувати мешканців Сумської області

27 лютого 2015, 11:51Андрій Кривулько
691

Управління Служби безпеки України в Сумській області заявляє про спробу ФСБ завербувати 4 жителів Сумської області. Як пишуть ukranews.com, про це сказано в повідомленні прес-групи УСБУ в Сумській області.

Згідно з повідомленням, в управління звернулися четверо жителів прикордонних населених пунктів (Білопільського та Краснопільського районів Сумської області), які повідомили про спробу осіб, які представилися співробітниками ФСБ Росії, залучити їх до негласної співпраці на користь іноземної спецслужби.

Один з них, житель Білопільського району, перебуваючи у родичів на території Росії, був безпідставно затриманий російськими прикордонниками і звинувачений у нібито скоєнні адміністративного правопорушення, пов'язаного з перетином російського кордону та контрабандою товарів народного споживання.

Із застосуванням психологічного тиску і фізичного впливу він був змушений власноруч написати згоду на співпрацю з органами ФСБ Росії, після чого його переправили на територію України поза пунктом пропуску.

Повернувшись в Україну, він відразу добровільно повідомив про ці події в органи СБУ.

Оскільки чоловік не скоював протиправних дій, до яких його спонукали представники іноземної спецслужби, він був звільнений від кримінальної відповідальності за ч.1 ст.111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, яка передбачає позбавлення волі на строк від 10 до 15 років.

Троє інших мешканців Сумської області потрапили в аналогічні ситуації під час відвідування родичів на території Курської області (Росія).

У повідомленні наголошується, що найчастіше в мережі ФСБ сусідньої держави потрапляють громадяни, які вчиняють адміністративні правопорушення, пов'язані з перетином державного кордону, вчиненням контрабанди, а також порушенням терміну перебування на території Росії.

При цьому створюються передумови до їх залученню до негласної співпраці - збору інформації, поширенню антиукраїнських матеріалів, провокацій та проведення акцій протесту.

СБУ закликає жителів регіону своєчасно повідомляти про можливі спроби їх втягування у злочинну діяльність представниками іноземних спецслужб по телефону "Лінії довіри" (0542) 607-490 або в ході особистого звернення до представником управління.

Джерело timeua.com


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста