googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Шахраї пропонують жителям Сумщини «викупити» воїнів АТО з полону бойовиків

30 січня 2015, 12:04Андрій Кривулько
742

Коли українські військовослужбовці потрапляють в полон, близькі та рідні люди хочуть звільнити їх якомога швидше. І тоді мати або дружина бійця готова віддати останні заощадження, щоб гарантувати повернення дорогої їй людини. Цим і користуються шахраї, які вигадали цинічний вид обману - «викуп» українських військових.

Вони активізувалися, коли стало відомо про взяття в полон «кіборгів», серед яких є і жителі Сумської області.

Управління МВС у Сумській області попереджає жителів регіону про те, що випадків шахрайства, пов'язаних з так званим «викупом» полонених, стає все більше. За словами правоохоронців, проблема зростає в геометричній прогресії. Зловмисники намагаються придумати нові хитрощі, проте зазвичай вони діють за однією схемою. Шахраї зв'язуються з рідними бійців (причому і тих, що не потрапили в полон) і розповідають страшну історію. Їх жертва під впливом емоцій переводить свої гроші на продиктований рахунок, проте нічого натомість не отримує.

Злочинці не дають часу схаменутися - вони описують важкі умови, в яких перебувають полонені військові, твердять про отримані пораненнях, доводячи свою жертву до відчаю. Після цього вони пропонують допомогти і вказують банківський рахунок, на який необхідно перевести кошти. Подібні історії рідні бійців чують все частіше, особливо після того, як була оприлюднена інформація про перебування в полоні «кіборгів». На даний момент відомо, що троє з них є жителями Сумщини, також надійшла інформація про ще одного полоненого з області.

Правоохоронці звертаються з проханням завжди критично оцінювати підозрілі заяви незнайомців, які телефонують з приводу полонених. Необхідно ставити питання, відповіді на які може знати тільки нібито полонений боєць (факти з життя рідних, наприклад). Міліція попереджає: ніхто з приватних осіб не має прав і повноважень, щоб займатися викупом військовослужбовців.

Якщо надійшла інформація про взяття в полон військового, потрібно повідомити про це в Управління СБУ в Сумській області за тел. (0542) 60-74-90.

 

Джерело: topgorod.com


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста