googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Агітація, виборча благодійність та напад на кандидата: вибори на Сумщині

3 липня 2019, 13:14Топ Конотоп
362
Агітація, виборча благодійність та напад на кандидата: вибори на Сумщині
Фото:  5 канал
Найбільш помітними тенденціями першого місяця виборчої кампанії на Сумщині стали благодійні ініціативи потенційних та уже зареєстрованих кандидатів та зовнішня агітація без вихідних даних – зауважили представники громадянської мережі ОПОРА на пресконференції, яка відбулась 02 липня 2019 року.

З огляду на те, що строки цієї виборчої кампанії доволі стислі, чимало політичних партій і кандидатів почали агітацію дочасно, до того, як їх було зареєстровано Центральною виборчою комісією. Нагадаємо, що відповідно до частини 1 статті 70 ЗУ «Про вибори народних депутатів України», здійснювати передвиборчу агітацію дозволено лише зареєстрованим Центральною виборчою комісією кандидатам. 

На початку кампанії спостерігачі ОПОРИ неодноразово фіксували зовнішню рекламу та буклети потенційних кандидатів і різних політичних сил без вихідних даних, що є порушення частини 23 статті 74 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Як зазначила координаторка спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Сумській області Ольга Коренєва, «Щодо таких порушень, а також порушень норм розміщення агітаційної продукції спостерігачами ОПОРИ в Сумах та області було подано 25 заяв до правоохоронних органів».

Спостерігачами ОПОРИ фіксувались заходи, які ймовірно можуть мати ознаки непрямого підкупу виборців — безкоштовні концерти, спортивні змагання з цінними призами, фестивалі за підтримки певних кандидатів тощо. Ці дії мають ознаки непрямого підкупу, але відповідно до законодавства фіксувати їх як правопорушення неможливо. Також фіксувались проблеми із функціонуванням ОВК — на початку виборчої кампанії їх робота була фактично заблокована через велику кількість замін у складі. Так само із запізненням ОВК було оформлено посвідчення спостерігачів ОПОРИ.

Сумщина також має прецеденти кримінальних проваджень, пов’язаних із виборчою кампанією, що триває. Олег Григоров, Заступник начальника ГУНП в Сумській області — начальник слідчого управління: «Наразі порушено два кримінальні провадження, пов’язані з виборчим процесом. Перше — за статтею 157 КК України через незаконне використання символіки політичної партії. Друге провадження — напад на кандидата у народні депутати Артема Юрійовича Семинихіна (кандидат у народні депутати у 160 одномандатному виборчому окрузі — ОПОРА), яке кваліфіковане як замах на вбивство. До несення служби під час виборчої кампанії залучено 2700 осіб особового складу».

Андрій Коропець, начальник управління превентивної діяльності ГУНП у Сумській області: «На сьогодні отримано звернення від громадян, вони будуть розглядатись і на всі на них будуть дані відповіді. Вже оформлено два матеріали про адміністративні правопорушення — йдеться про агітаційні матеріали без вихідних даних».

Омбудсменка із захисту виборчих прав громадянської мережі ОПОРА в Сумській області Валентина Волік зазначила, що «з часу закінчення президентських виборів проаналізовано стан доступності дільниць, висновок виходить досить невтішний — із 1000 дільниць 6 виборчих округів нашої області, тільки близько 30 % відповідають державним будівельним нормам доступності — мають пандус, мають двері відповідної ширини, щоб люди з інвалідністю, які пересуваються на візках, могли вільно дістатися до кабінки. Виявилася ще одна причина недоступності для людей даної категорії — соціальне таксі у суботу та неділю не працює.

Було зафіксовано 46 звернень громадян із питань захисту виборчих прав — внесення до списку чи навпаки процедуру виключення померлих осіб, про роботу в ДВК осіб, які перебувають на обліку в центрах зайнятості, голосування військовослужбовців, які прибувають на ротацію, голосування у місцях позбавлення волі та інші».


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста