googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Активісти поставили під сумнів законність проведення постійних ярмарок в Конотопі

18 травня 2016, 08:52Андрій Кривулько
538
На стихійному ринку, що знаходиться біля міської дитячої поліклініки, КП «Муніципалітет» ввело ярмарковий збір, хоча самі ярмарки ще не організовані та не оформлені згідно закону.

Як пише у Facebook громадській активіст Максим Назаренко, приблизно з середини квітня 2016 року на теренах вказаного ринку з’явилися працівники КП «Муніципалітет» і почали збирати з торгівців плату за так зване «містове».

Активіст зазначає, що збирають з людей по 6 гривень за одне торгове місце розміром 1х0,6 метрів, та якщо людина займає більше — платити треба більше. За 2 метри, наприклад, необхідно віддати 12 гривен, а за 3 метри — 18 гривень.

За його словами, працівниця комунального підприємства пояснила, що діє відповідно до розпорядження міського голови. При собі вона його не мала, проте запевнила, що в міській раді відповідні документи можна отримати абсолютно безперешкодно.

Аналізуючи отриманий в міській раді документ Максим Назаренко наголосив, що розпорядження міського голови від 19.02.2016 року «Про проведення ярмарків у місті Конотоп» не відповідає підпункту 8 пункту а) частини 1 ст. 30 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні».

«Згідно зазначеного «розпорядження міського голови» організатором (авт. – розпорядником) ярмарок є КП «Муніципалітет». Зараз на земельній ділянці між автостоянкою біля міської дитячої поліклініки та алеєю по вул. Ярмарковій ведуться поверхневі розчищувальні земельні роботи, навіть встановлені декілька прилавків зеленого кольору – виходить, що міська влада таки готує матеріальну базу МАЙБУТНЬОЇ ярмарки. Але згідно даних публічної кадастрової карти України вищезазначеній земельній ділянці кадастрового номеру ще НЕ присвоєно», — пише Назаренко.

За його словами говорити про укладання договору оренди земельної ділянки між КП «Муніципалітет», як розпорядником ярмарки, та міською владою поки що не варто.

«Бо у нас виходить так: сказали і написали, що маємо право організовувати ярмарки — самі ярмарки не організували, по закону документально не оформили, а гроші вже збираємо», — додав він.

Також Максим Назаренко підрахував, що за рік подібних зборів КП «Муніципалітет» отримає майже півмільйона гривень. Активіст не розуміє, чому ці гроші йдуть не безпосередньо до міського бюджету.

{source}
<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3D273175793022443%26id%3D100009900735894&width=500" width="500" height="672" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true"></iframe>
{/source}

Нагадаємо, нещодавно в Конотопі працівники стихійного ринку збунтувалися та перекрили дорогу.

Топ Конотоп


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста