googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

«Автобусний» мітинг в Конотопі: взаємні звинувачення, бійка та крики «ганьба»

23 січня 2017, 10:43Андрій Кривулько
5059
«Автобусний» мітинг в Конотопі: взаємні звинувачення, бійка та крики «ганьба»
Фото:  ТопКонотоп
Вранці 23 січня під стінами міської ради відбувся мітинг, на який одночасно прийшли прихильники та противники підвищення вартості проїзду в автобусах.

Спочатку перед присутніми виступив представник перевізників Сергій Нікітов. Він заявив, що міський голова «підминає під себе» автобусні маршрути, щоб потім фінансувати діяльність своєї партії.

«Він [міський голова] всі маршрути підминає під себе. Оформлює це все на комунальне підприємство. З бюджету щомісяця на трамвайне управління він виділяє мільйон гривень. На ці гроші він платить людям зарплату, заправляє автобуси. Після цього готівку з кожного автобуса він знімає для того, щоб фінансувати свою партійну організацію. Вони готуються до виборів у Верховну Раду», — заявив Сергій Нікітов.

Представник перевізників наголосив, що 5 гривень за проїзд у маршрутках дозволить підприємцям взяти кредит, щоб закупити паливо та виплатити робітникам зарплатню. Наразі у перевізників немає чим заправити автобуси.

Пізніше до громади вийшов міський голова. Артем Семеніхін заявив, що свого часу автобуси, на яких наразі підприємці заробляють гроші, були придбані за кошти з міського бюджету, а потім «прихватизовані».

«Бюджет гарантував їм ці автобуси, вони почали заробляти. Потім побачили, який це ласий шматочок, та вирішили їх «прихватизувати». Зараз вони намагаються шантажувати та тероризувати громаду міста», — розповів міський голова. 

Після цих слів, представник перевізників почав кричати «Брехня!». Спочатку Сергія Нікітова намагалися відштовхнути від сходів, а потім розпочалася бійка, яку швидко розборонили поліцейські разом з окремими мітингувальниками.

Коли ситуація стабілізувалася, Артем Семеніхін заявив, що 3 гривні за проїзд — оптимальна ціна. За його словами, підприємцям варто було б продати свої мерседеси і модернізувати автобуси, перевівши їх з бензину на газ.

«Чому міський бюджет має давати їм [перевізникам] гроші та компенсувати видатки? У нас є комунальний транспорт, є трамвай. Ми купимо автобуси і будемо самі контролювати ціну», — додав Семеніхін. Більше того, міський голова запропонував підприємцям здійснювати пасажирські перевезення за ціною у 2,5 грн замість 3 грн, як було раніше.

Варто зазначити, що після мітингу, під час апаратної наради, міський голова доручив працівникам юридичного відділу та управління економіки розпочати процедуру розірвання існуючих договорів з перевізниками.

Нагадаємо, в Конотопі перевізники призупинили рух автобусів на міських маршрутах. У зв’язку з цим рух трамваїв продовжили до 23:00. Також містом курсує 4 комунальних автобуси — №6, №10, №12 та №16.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста