https://ticketsbox.com/ Держекоінспекція: у Конотопі склалась загрозлива ситуація з очисними спорудами - topkonotop.com
googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Держекоінспекція: у Конотопі склалась загрозлива ситуація з очисними спорудами

10 січня 2018, 11:25Анастасія Залозна
1018
Держекоінспекція: у Конотопі склалась загрозлива ситуація з очисними спорудами
Фото:  deisumy.gov.ua
Очисні споруди на Сумщині працюють недостатньо ефективно і не забезпечують належне очищення стічних вод внаслідок чого забруднені стоки скидаються в ріки, що в свою чергу призводить до їх забруднення.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Сумській області.

За даними Держінспекції, протягом 2017 року на Сумщині спостерігалась тенденція до стійкого збільшення скидання забруднюючих речовин в поверхневі водні об’єкти з перевищенням допустимих нормативів майже всіма підприємствами житлово-комунального господарства, що призводить до забруднення поверхневих водних об’єктів та погіршення їх екологічного стану.

Зазначається, що найбільш загрозлива ситуація склалась у Конотопі, Дружбі, смт. Середина Буда та смт. Ямпіль, де взагалі відсутня біологічна очистка стічних вод. У смт. Велика Писарівка відсутня система централізованого водовідведення каналізаційних стічних вод. Всі стоки відводяться на вигріб. Решта наявних очисних споруд населених пунктів області працюють, проте недостатньо-ефективно та не забезпечують нормативну очистку зворотних вод.

Причин незадовільної роботи очисних споруд називають декілька: технології очистки стічних вод морально застаріли, оскільки переважна більшість комплексів побудовані в 70-х роках минулого сторіччя і з того часу не модернізувались; обладнання очисних споруд застаріле та зношене і не забезпечує належної очистки стоків, оскільки роботи з їх капітального ремонту або реконструкції не проводяться; відсутність належної уваги та фінансування з боку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на вирішення даних проблем.

Читайте також: У Конотопі штрафуватимуть за незаконне встановлення гаражів та кіосків


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста