googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Кемпінг «Скажені Птахи»: як відпочивали діти конотопських АТОшників

7 вересня 2016, 08:19Андрій Кривулько
2034
Цього літа розпочав роботу дитячий військово-патріотичний табір «Скажені Птахи», в якому мали змогу відпочити двоє діток конотопських бійців АТО.

14184550

Метою створення табору стало патріотичне виховання підростаючого покоління та навчання базовим принципам військової тактики та виживання в екстремальних умовах.

Як сказав засновник і командир табору, інструктор морської піхоти України, Олег Бондаренко, позивний «Птах»: «За цих дітей потрібно боротися, адже ми не безсмертні, а вони — наша зміна і підтримка в похилому віці. І ті, хто буде будувати цю країну!»

По приїзду знайомимося з пунктом постійної пташиної дислокації: камбуз (польова кухня, їдальня і штаб за сумісництвом), наметове містечко, цілий комплекс розваг, плац із Державним прапором, чудова природа.

У перший день на курсантів чекало перше спільне шикування, де вони знайомились між собою, з інструкторами, з правилами та розпорядком табору; посвята в Скажені Горобці та вечеря, приготована на багатті.

14287688

Протягом усієї зміни, завдяки досвідченим інструкторам, діти-курсанти пізнавали секрети розвідувальної справи та маскування (деякі, навіть, виходили у складі диверсійно-розвідувальної групи «Скажені Горобці» на «захват» машини гостей табору); навчалися стрільбі з лука та пневматичної рушниці з приборами нічного бачення та без них; практикувалися в роботі з тепловізорами; проходили курс тактичної медицини; виїжджали на археологічні розкопки; вели бій з дерев’яною зброєю та піщаними гранатами; долали канатну переправу через річку; ходили в походи та прогулянки на збори польових квітів та грибів, іноді – на полювання. Решту ж вільного часу — разом з інструкторами будували вігвам (Вігвам — житло північноамериканських індіанців, яке будується з жердин, які покриваються гілками, корою, циновками та іншими підручними матеріалами. В таборі ж була використана плівка – прим. автора), купалися, жарили сало та ковбаски на вогні, займалися спортом та просто відпочивали, довелося навіть спостерігати метеоритний дощ.

Кожен день починався з підняття Державного прапору під гімн України та ранкової зарядки з пробіжкою, що стали звичкою усіх курсантів навіть після завершення зміни.

Фіналом сезону стало розпалювання великого вогнища, дрова на яке заготовлювали самі ж курсанти.

14089319

Поверталися додому, заряджені чудовим настроєм, але з неохотою, адже хотілося продовження, а не в школу.

Валерія Пальчинська


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста