googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Конотопчанам показали, яким було місто раніше і яким воно є наразі

28 липня 2016, 09:23Андрій Кривулько
1993

Містянин Дмитро Шаповал виклав у соцмережі серію світлин, де продемонстрував контраст між Конотопом сьогодні та яким він був у минулі часи.

Фотографії конотопчанин виклав на сторінці «Типовий Конотоп» у соціальній мережі ВКонтакті. На фото — різні куточки рідного міста, де поєднані кольорові сучасні знімки зі старими чорно-білими фотокартками Конотопа.

«Трохи погляду з нового в старе. Архітектура і історія нашого міста, які майже зникли. Через це, вирішив зробити невелику добірку. Під фото невелика інформаційна довідка. З повагою Дмитро», — пише автор знімків.

ANjjJFHRFZE.jpg

Будинок на фото було побудовано в 1898 році. Спочатку це було міське чотирикласне училище, потім - школа №1, і колишнє музичне училище. У роки Другої Світової Війни в будівлі розташовувалася німецька військова комендатура.

4Efak8qucTQ.jpg

На розі вулиць Успенско-Троїцька і Червоної калини можемо побачити дерев'яний хрест. На цьому місці в 1797 році була споруджена церква Успіння Пресвятої Богородиці. На жаль, зруйнована в 1939 році. (Вид з кута будівлі 4 школи).

HY2RewDb9CA.jpg

Пішохідний міст через річку Єзуч.

BHywaKt8xxc.jpg

Собор Різдва Богородиці. Якщо провести паралель, то він знаходився в районі сучасної 2 школи, і значною частиною дзвіниці виходив на сучасний проспект Червоної калини. На превеликий жаль, цей пам'ятник архітектури не зберігся. У 20-х. роках минулого століття був розібраний, скинуті дзвони, а перед війною підірвані стіни. (Вид з боку пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам).

fQ5Omc2lG5Q.jpg

Сучасна Соборна вулиця. Вид з боку стомат. поліклініки.

ZUeG-WArfmg.jpg

Будівля колишнього кінотеатру на проспекті Червоної калини. Під час старих фото вулиця носила назву «Гоголівська». Зараз у цьому будинку знаходиться ДЮСШ ім. Маміашвілі. (Вид з боку стоянки біля ринку).

 

Топ Конотоп

 

 

 

 

 

 

 

 


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста