googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Місцева влада та екологічна інспекція прокоментували ситуацію щодо смороду у Конотопі

4 липня 2019, 14:08Топ Конотоп
837
Місцева влада та екологічна інспекція прокоментували ситуацію щодо смороду у Конотопі
Фото:  Конотоп.City
Все більше людей скаржаться на різкий сморід у Конотопі — пишуть у соцмережах, залишають повідомлення на «гарячу лінію» міської ради. З’явились перші коментарі від міської влади, а також від екологічної служби.

Про це пише Конотоп.Сity.

Як відреагувала на сморід міська влада

3 липня в приміщенні райдержадміністрації відбулась нарада за участі представників районної та міської влади, перевіряючих організацій, секретаря Попівської сільради та підприємства «Попівський експериментальний завод». Повідомлення про це з’явилось на Facebook-сторінці міської ради.

Пишуть, що запах невизначеного походження поширюється на території міста й району впродовж вже близько двох тижнів. «Учасники наради визначилися зі шляхами виявлення джерела забруднення повітря та прийняли рішення щодо термінового вжиття заходів з усунення причин неприємного запаху», — йдеться у повідомленні.

Керуюча справами Конотопської міської ради Любов Дубовик в коментарітелеканалу «Кон-такт» зазначила, що направили листа до Держпродспоживслужби з проханням виявити та припинити розповсюдження неприємного запаху. Вже надійшла відповідь: направили запит до обласної лабораторії, яка зробить аналіз та встановить джерело розповсюдження. Запит до підприємства у Попівці, яке називають ймовірним джерелом забруднення, також направили. До цього часу, за словами посадовиці, можна лише припускати, що саме забруднює повітря.

Начальник відділу з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Сергій Мусієнко додав, що джерело неприємного запаху у місті шукали з перших днів, але в межах міста нічого не знайшли. Перевіряли очисні споруди, каналізаційні станції, водойми. 

Що відповіла екологічна інспекція

У державній екологічні інспекцій у Сумській області коментують, що впродовж останніх днів до них надходять як усні, так і письмові звернення мешканців Конотопа щодо забруднення повітря та запаху каналізаційних стоків ймовірно внаслідок діяльності «Попівського експериментального заводу». 

Екологічна інспекція може перевіряти виключно стаціонарні джерела — підприємства, цехи, агрегати, установки тощо. На підставі звернень громадян наразі надіслали матеріали для надання погодження на проведення заходів державного нагляду до Міністерства екології та природних ресурсів України. 

В установі зазначили, що відбір проб та проведення вимірювання складу та властивостей атмосферного повітря в межах житлової забудови знаходиться поза межами їхньої компетенції, цим займається Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста