googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

МОЗ не затвердило проект госпітальних округів Сумщини

15 лютого 2017, 12:49Андрій Кривулько
981
МОЗ не затвердило проект госпітальних округів Сумщини
Фото:  UA:СУМИ
У Міністерстві охорони здоров’я назвали проект госпітальних округів Сумщини невідповідним методиці та повернули його на доопрацювання.

Про це повідомляє UA:СУМИ.

Заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк причиною назвав невідповідність методиці, прописаній в постанові Кабміну 932, а саме недостатню кількість населення в Роменському та Глухівському округах. Там йдеться про мінімум 120 тисяч населення на один округ, тоді як у Глухівському є 84 тис., а в Роменському – 117 тис.

Крім цієї норми, в постанові зазначено, що в окрузі має бути багатопрофільна лікарня та відстань до неї із найвіддаленішої точки не більша за 60 хвилин їзди. Експерт РПР з питань охорони здоров’я Зоряна Черненко назвала ці умови загальними і вважає, що для того щоб визначити межі округа потрібно мати документ від МОЗ із визначеною методикою, критеріями, вимогами, умовами для закладів та територій. Наприклад, стану доріг або реальної кількості населення.

Запропонований проект передбачав утворення в межах області шести госпітальних округів: Сумський округ із центром в Сумах увібрав в себе лікарні з Лебединського, Краснопільського та Білопільського районів. У Конотопському із центром у Конотопі мали обслуговувати мешканців Конотопського, Буринського та Кролевецького районів. За Охтирським із центром в Охтирці закріпили Охтирський, Великописарівський та Тростянецький райони. Ямпільський, Середино-Будський та Шосткинський утворили Шосткинський госпітальний округ із центром у Шостці. Роменський округ складався з Недригайлівського, Липоводолинського та Роменського з центром у Ромнах. Глухівський округ із центром у Глухові утворили з Глухівського та Путивльського районів.

«Згідно методики, якщо правильно все обраховувати, потрібно 4 [округи]. Єдиний аргумент для мене спочатку був, що могли бути Ромни, це те, що ми витягнута область, прикордонна. Якість доріг погана і дуже важко добиратися швидким і звичайному транспорту», – розказав директор центру місцевого самоврядування Олександр Хоруженко. За його словами, створення Глухівського госпітального округу лобіювалось через політичну групу в облраді. «А Ромни – вони планувалися і до того, там і лобізму не було, був здоровий розрахунок по інфраструктурі. Тепер виходить, що його немає», – прокоментував Хоруженко.

Нагадаємо, згідно реформі МОЗ Конотоп має стати центром госпітального округу.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста