На Конотопщині обговорили проблему нелегального працевлаштування

4 грудня 2017, 17:40Андрій Кривулько
488
На Конотопщині обговорили проблему нелегального працевлаштування
Фото:  Управління Держпраці
У Конотопській РДА відбулось засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення за участю районних суб’єктів господарювання

Про це йдеться на офіційному сайті райдержадміністрації.

Під час засідання заслухано звіти представників робочої групи про діяльність і результати їх роботи з виявлення фактів «тіньової» зайнятості.

«Як свідчить аналіз, на сьогодні в районі існує тенденція щодо нарахування роботодавцями району заробітної плати не менше її мінімального рівня, але існують незначні помилки при здачі підприємцями звітності до Пенсійного фонду», — про це повідомила заступник начальника управління УСЗН, начальник управління праці Олеся Олефіренко.

За результатами розгляду питань, робочою групою надані рекомендації суб’єктам господарювання Конотопського району щодо спрямування дій на підвищення рівня оплати праці працівників, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, недопущення нелегальної праці та уникнення помилок при подачі звітності до Пенсійного фонду.

Як зазначила заступник голови райдержадміністрації Тетяна Шерудило, питання використання найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин із роботодавцем та виявлення фактів «тіньової зайнятості» є на сьогодні одним із пріоритетних завдань. Відсутність цивілізованих трудових відносин позбавляє працівників можливості захищати свої трудові права, зокрема на виплату заробітної плати, пільги, соціальні гарантії, пенсійне забезпечення.

Нагадаємо, під стінами РДА у Конотопі провели мирну акцію на захист лісогосподарської галузі.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста