googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

На Конотопщині створять чотири об'єднані територіальні громади

13 січня 2017, 12:10Анастасія Залозна
2275
На Конотопщині створять чотири об'єднані територіальні громади
Фото:  shepetivka.com.ua
Понад рік у Конотопському районі проводиться робота щодо децентралізації влади і створення об'єднаних територіальних громад. Наразі зупинилися на створенні чотирьох ОТГ — Дубов'язівської, Бочечківської, Вирівської та Шевченківської.

Про це повідомляє прес-служба обласної ради.

Законодавством на даний час не передбачено автономії або можливості приєднання громади з одного до іншого району. Найактивніше робота з об'єднання проходить у Бочечківській громаді, яка вже фактично сформована і готова подати документи на проведення виборів голови та депутатів ОТГ, а в подальшому — старост громад.

Що стосується створення Вирівської ОТГ, то потребують з’ясування питання освітянської сфери, а також розміщення служб виконавчого комітету майбутньої об’єднаної територіальної громади. Саме до неї, крім Вирівської сільської ради, увійдуть Попівська, Присеймівська та Мельнянська.

Зазначається, що мета реформи полягає в тому, щоб наблизити послуги до людей, збільшити надходження до бюджету громади, і дати можливість людям самим турбуватися про розвиток інфраструктури своїх населених пунктів.

За законодавством об'єднана територіальна громада набуває статусу міста обласного значення і отримує фінансування з держбюджету напряму. До цього варто додати збільшення розміру надходження податків від доходів фізичних осіб, що залишається в громаді, і, звичайно, кошти на розвиток громади, що надасть держава.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста