googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

На Сумщині лікаря та медсестру підозрюють у смерті 7-річного хлопчика

2 листопада 2017, 15:51Анастасія Залозна
1330
На Сумщині лікаря та медсестру підозрюють у смерті 7-річного хлопчика
Фото:  static.life.ru
На Сумщині до кримінальної відповідальності притягнуто двох медиків, через їх неналежне виконання своїх професійних обов’язків померла дитина.

Як інформує прес-служба прокуратури Сумської області, трагедія сталась 9 серпня 2016 року. Тоді о 9 годині ранку в дитячу поліклініку звернулася мама з семирічним хлопчиком. Після огляду лікаря дитині поставлено діагноз — обструктивний трахеобронхіт і призначено лікування.

У маніпуляційному кабінеті після ін’єкцій стан хлопчика раптово погіршився. Понад годину лікарі проводили реанімаційні заходи, однак о 12:02 констатовано смерть дитини.

За результатом зібраних доказів та висновків експертиз встановлено, що лікар-педіатр, не обґрунтовано призначивши антибактеріальну терапію, не пересвідчилась у сумісності медичних препаратів, не враховувала наявність побічної реакції, а в подальшому несвоєчасно розпочала та провела з порушенням інструкції та алгоритму реанімаційні заходи.

У свою чергу медична сестра виконала маніпуляції з введення медичних препаратів на підставі отриманого папірця із написами лікаря, замість листка призначень встановленої форми. Окрім того вона не забезпечила наявність у кабінеті лікарських засобів для надання невідкладної допомоги дітям, що в подальшому призвело до неякісного та несвоєчасного проведення реанімаційних заходів.

Внаслідок недбалого та несумлінного ставлення медичних працівників до виконання своїх посадових обов’язків від анафілактичного шоку, який виник як блискавична реакція на внутрішньом’язове введення ліків, померла 7-річна дитина.

За словами прокурора Сумської місцевої прокуратури Олексія Моісеєнка, на даний час лікарю-педіатру та медичній сестрі маніпуляційного кабінету денного стаціонару дитячої поліклініки повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 140 (невиконання та неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки) КК України.

Їм загрожує обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста