googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

На Сумщині недбалість лікарів призвела до смерті 45-річної жінки

12 червня 2018, 12:30Анастасія Залозна
1215
На Сумщині недбалість лікарів призвела до смерті 45-річної жінки
Фото:  objectiv.tv
Акушеру-гінекологу інкриміновано неналежне виконання своїх професійних обов'язків, що спричинило смерть 45-річної пацієнтки. Наразі встановлюється ступінь провини інших лікарів.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Сумської області.

У ході слідства встановлено, що 2 січня 2018 року місцева жителька зі скаргами на біль внизу живота звернулась до зазначеного медичного закладу. Наступного дня вказаним лікарем пацієнтці було проведено хірургічну маніпуляцію. Вже 5 січня жінку виписали. У зв’язку з погіршенням стану здоров’я 13 січня жінка знову звернулась за допомогою до лікарів. Лише наступного дня її госпіталізували та прооперували. Стан пацієнтки погіршувався з кожним днем і вже 19 січня жінці провели чергове оперативне втручання, під час якого видалили частину внутрішніх органів. Так і не прийшовши до свідомості після операції, пацієнтка 3 лютого померла.

Згідно висновку експертів, першочергово пацієнтці встановили неточний діагноз, при цьому були протипоказання для призначення хірургічної маніпуляції. Однак саме під час її проведення 3 січня було пошкоджено внутрішній орган жінки. Після цього пацієнтці призначено невідповідну антибіотикотерапію. Навіть після оперативного втручання 14 січня медики не встановили правильний діагноз пацієнтці, а також призначили неефективний антибіотик. Смерть жінки настала внаслідок сепсису, інтоксикації.

Відтак пацієнтка померла через неналежне виконання медичними працівниками своїх обов’язків. 11 червня повідомлено про підозру лікаря-акушер-гінеколога, яка виконує обов’язки завідувача гінекологічного відділення Роменської центральної районної лікарні. Дії виконуючої обов’язки завідувача гінекологічного відділення кваліфіковано за ч. 1 ст. 140 КК України.

Наразі встановлюється ступінь провини інших лікарів. За результатом зібраних доказів їх діям також буде надано правову оцінку.

Довідково: санкція статті передбачає позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Читайте також: У Конотопі екс-начальнику УЖКГ загрожує 12 років позбавлення волі


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста