googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

На Сумщині виробники молочної продукції мають дотримуватися нових норм стандартизації

11 лютого 2019, 10:41Топ Конотоп
418
На Сумщині виробники молочної продукції мають дотримуватися нових норм стандартизації
Фото:  agravery.com
З 1 січня 2019 року в Україні за новими нормами стандартизації молоко поділяється на «екстра», «вищий» і «перший» ґатунки.

Про це повідомляє Конотопська РДА.

«Відповідно до нового ДСТУ 3662:2018 «екстра» ґатунок матиме загальну бактеріальну забрудненість до 100 тис./см3, «вищий» ґатунок — до 300 тис./см3, а «перший» ґатунок — до 500 тис./см3; загальну кількість соматичних клітин «вищий» та «перший» ґатунок — до 400 тис./см3, «перший ґатунок» — до 500 тис./см3».

«У той же час в Україні передбачається поступовий перехід від поняття «ґатунок» молока до його оцінювання за показниками безпечності, як це запроваджено в Європейському Союзі. Тож на сьогодні немає заборони щодо закупівлі молока у населення переробними підприємствами і до 1 січня 2020 року заготівля молока для виготовлення харчових продуктів продовжуватиметься», — зазначає директор обласного Департаменту агропромислового розвитку.

Протягом 2018 року всіма категоріями господарств у Сумській області вироблено 410,1 тисяч тонн молока, у тому числі, сільськогосподарськими підприємствами вироблено – 173,5 тисяч тонн, господарствами населення — 236,6 тисяч тонн. Також у господарствах населення вироблено 58% молока від загального його виробництва на Сумщині.

Читайте також: Конотопські баскетболістки на обласній спартакіаді здобули золото

 


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста