googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

На вокзалі у Конотопі можуть з’явитися білоруськомовні повідомлення

9 вересня 2015, 07:48Андрій Кривулько
1111
Україна повинна використовувати в контактах з Республікою Білорусь не російську, а білоруську мову – петицію такого змісту оприлюднили на сайті Президента України. Зокрема, автори звернення пропонують, щоб білоруською мовою сповіщали потяги, які прямують до і з Білорусі.

«Білорусь – дружня країна, яка змагається з мовно-культурною домінацією Росії і захищає своє право на власну ідентичність. На жаль, всупереч волі багатьох білорусів, білоруська мова піддається великому тиску, а країна – русифікації. Тим не менш, навіть у таких умовах білоруська мова не тільки збереглася, але є першою державною мовою Республіки Білорусь та поступово відроджується: збільшується кількість білоруськомовних предметів у школах, дедалі більше осіб посилає дітей у білоруськомовні дитсадки тощо», – читаємо в петиції.

В документі є також мова про те, що саме білоруськомовні білоруси найактивніше підтримали Україну на Майдані і надалі підтримують українську боротьбу з окупантом.

Петицію можна підписати на сайті Президента України за цим посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/3520

Для того, щоб петиція була розглянута Президентом, необхідно зібрати 25 тисяч підписів протягом 90 днів з моменту її створення. Петиція побачила світ 7 вересня.

До речі, білоруську мову в контактах з Республікою Білорусь активно використовує Польща. Зокрема, сайти польського посольства в Мінську, генконсульств у Гродні та Бресті та Польського інституту в Мінську мають польську та білоруську мовні версії. В Польщі містяться редакції білоруськомовних ЗМІ: Радіо Рація, телебачення Белсат та газет "Ніва" і "Часопіс", щороку на Підляшші організують найбільший у світі фестиваль незалежної білоруськомовної рок-музики "Басовіща". До того, на Підляшші є білоруськомовні школи, а в декількох польських гмінах білоруська мова має статус офіційної мови та нею дублюються таблички з назвами населених пунктів.

Водночас офіційна веб-сторінка Посольства України в Мінську немає білоруської мовної версії – є тільки українська та російська. Серед пропозицій зазначених у петиції – створення білоруської мовної версії цієї сторінки та заклик до українських підприємців, щоб створювали білоруськомовні етикетки на товарах, які ідуть на експорт в Білорусь.

Нагадаємо, з 1 вересня через Конотоп курсує потяг у Білорусь №383/384 Харків – Барановичі.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста