Сумська ОДА: окремі бізнесові структури намагаються використати заповідну територію парку «Сеймський» у своїх інтересах

5 грудня 2017, 11:00Андрій Кривулько
396
Сумська ОДА: окремі бізнесові структури намагаються використати заповідну територію парку «Сеймський» у своїх інтересах
Фото:  СТС
Останнім часом склалася конфліктна ситуація навколо одного з найбільших об’єктів природно-заповідного фонду Сумщини та поширення серед населення неправдивої інформації. Окремі бізнесові структури намагаються використати заповідну територію Ландшафтного парку «Сеймський» у своїх інтересах.

Про це йдеться на офіційному сайті Сумської ОДА.

«Цей парк є надзвичайно цінним, адже на його території розповсюджені рослини і тварини, які є дуже рідкісними і занесені до Червоної Книги, — зазначив директор Департаменту екології та охорони природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Кривозуб. — Зокрема, серед лісової фауни Сеймського регіонального ландшафтного парку велику цінність становить зубр, який ще в 20-х роках ХХ століття знаходився на межі зникнення. Наразі популяція зубрів на території парку нараховує понад 40 тварин».

На сайті зазначається, що існування комунального підприємства «Регіональний ландшафтний парк «Сеймський», яке було створено рішенням сесії обласної ради від 7 жовтня 2016 року, жодним чином не погіршує життя місцевого населення.

За словами Ігоря Кривозуба, останнім часом склалася небезпечна ситуація щодо поширення серед населення неправдивої інформації щодо одного з найбільших об’єктів природно-заповідного фонду Сумщини. Окремі бізнесові структури намагаються використати заповідну територію Ландшафтного парку «Сеймський» у своїх інтересах. Значне соціальне напруження, що штучно підтримується окремими організаціями на території Путивльського, Кролевецького, Конотопського та Буринського районів, знайшло свій вихід на останній сесії Сумської обласної ради і ставить під загрозу існування такої особливої природної території в заплаві р. Сейм.

«Якщо окремі політичні сили доб’ються свого, праця великої групи людей на чолі з науковцями Національної академії наук України, які доклали чимало зусиль для створення парку, може бути зведена нанівець. Більше того, існування самого парку може опинитися під загрозою», — підкреслив Ігор Кривозуб.

Нагадаємо, депутати Сумської облради не підтримали ліквідацію парку «Сеймський».


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста