googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

ОПОРА: День повторного голосування на Сумщині пройшов спокійно і без значних порушень

23 квітня 2019, 16:56Топ Конотоп
175
ОПОРА: День повторного голосування на Сумщині пройшов спокійно і без значних порушень
Фото:  Опора
День повторного голосування на Сумщині пройшов спокійно і без значних порушень, які б могли вплинути на результат волевиявлення громадян.

Поліція зареєструвала 43 повідомлення від громадян. Про це 22 квітня під час прес-конференції у Сумах розповіли представники ОПОРИ.

За результатами паралельного підрахунку голосів, який у день повторного голосування здійснила Громадянська мережа ОПОРА, Володимир Зеленський отримав 73,2% голосів виборців, тоді як Петро Порошенко — 24,3% за похибки 1,5%. Кількість недійсних бюлетенів становила 2,5% за похибки 0,3%. Про це розповіла координаторка спостереження ОПОРИ за виборами Президента у Сумській області Ірина Стегній.

«Ці дані були отримані завдяки роботі спостерігачів ОПОРИ, які працювали в день виборів на більш ніж 1500 дільниць по всій Україні. Таким чином, ми отримали результати, набагато точніші за екзит-поли та швидші за офіційні», — зазначила Ірина Стегній.

За словами Ірини Стегній, найбільша кількість недоліків під час передвиборчої кампанії другого туру припадає на непрозорість фінансування виборчої кампанії кандидатів, «джинси» у ЗМІ та «чорного піару», є питання щодо повноти даних у списках реєстру виборців, недоступності окремих виборчих дільниць для людей з інвалідністю. Серед порушень у день голосування під час другого туру виборів в ОПОРІ зафіксували спроби порушення таємниці голосування, фотографування й пошкодження бюлетенів. Під час голосування значна частина порушень стосувалась роботи виборчих комісій, оскільки вони працювали у мінімальному складі.

«Найбільш поширені — це видача бюлетеня однією особою, тим більше, що комісії були сформовані в мінімальному складі. Бюлетені були короткі, порахувалися швидко, і у деяких комісіях була спокуса — замість дати 21 квітня вказати 00:35 22 числа, щоб отримати більше коштів. Ми фіксували це і складали відповідні скарги», — зазначила Ірина Стегній.

Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав ОПОРИ в Сумській області Валентина Волік зазначила, що виборчі  правопорушення повинні мати логічне завершення у вигляді переданих до суду справ, складених адмінпротоколів чи роз'яснювальної роботи в межах превентивної діяльності.

«Ті всі питання, з якими представники ОПОРИ звертались і до правоохоронних органів, і до окружних виборчих комісій, і до інших державних органів влади, будуть контролюватись мною особисто до логічного завершення. Поки ми не отримаємо останні відповіді від тих установ, які повинні за це відповідати, ми не зупинимось. Відповідальність за виборчі порушення має бути невідворотною,  як для членів ДВК, ОВК, так і для виборців», — зазначила Валентина Волік.

За інформацією заступника начальника ГУНП в області Володимира Бабича, у  день виборів у поліції зареєстрували 43 повідомлення від громадян, пов‘язаних з можливими порушеннями виборчого законодавства — це вдвічі менше, ніж під час першого туру виборів. За 27 з них вже прийняті процесуальні рішення, за іншими — тривають перевірки.

«Найбільша кількість повідомлень, майже 40%, надійшло по м. Суми, 13% — по м. Конотоп, всі інші  припадають на інші населені пункти нашої області, — зазначив Володимир Бабич. — Щодо змісту самих повідомлень, то 37% з них стосуються саме списків виборців. Кожне восьме повідомлення надходило з приводу незаконної агітації. Одне повідомлення надійшло щодо пошкодження бюлетеня (м. Конотоп),  2 — з приводу спроби винесення бюлетеня за межі дільниці (м. Суми та Ромни),  4 – про відео- та фотофіксацію бюлетенів, і ще 3 – стосовно роботи спостерігачів. У 9 % — випадки, коли громадяни намагалися проголосувати без пред‘явлення паспорта».


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста