googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Пандус, захищений від експлуатації, або як виконуються норми

3 грудня 2015, 07:47Андрій Кривулько
1163

Біля однієї з конотопських аптек довелося побачити сумну картину. Пандус, яким відповідно до Державних будівельних норм, повинен бути обладнаний кожен вхід, був надійно захищений від експлуатації міцними металевими поручнями.

Напевно, це є найяскравішою ілюстрацією до того, що будь-який благий намір можна при бажанні перекрутити до неможливості. Бо жодна комісія, керуючись згадуваними ДБН, не дозволить експлуатацію об'єкта, не обладнаного пандусом. А так закон начебто дотриманий, пандус є. Тільки от що робити візочникам (це ж бо не нічний клуб або бар, а необхідна майже кожному смертному аптека), не подумав, здається, ніхто. А жаль.

pandus

Спроба більше дізнатися про історію цього «архітектурного шедевру» принесла несподівану інформацію – виявляється, років зо два тому одна з конотопських газет вже інформувала краян про цей витвір. Результат публікації не перевищив нуль цілих нуль десятих. Все залишилося на своїх місцях.

Начальник відділу містобудування та архітектури Конотопської міської ради Олег Холодьон поінформував, що проблема вже давно відома працівникам владних структур. Ось тільки можливостей юридичного впливу на власника будівлі – вже згаданий вище нуль. Тому очікувати змін на краще не доводиться.

Не потішили надією на позитивні зміни і безпосередньо в аптеці. Щоправда, із власником поспілкуватися не вдалося. Проте працівники закладу ввічливо поінформували журналіста, що в Конотопі є проблеми й більш суттєві, ніж якийсь пандус. І що відповідні інстанції засвідчили неможливість встановлення нормального пандуса.

Ось тільки справа, здається, зовсім не в пандусі. А в повазі до законодавства. І в ставленні до людей, яким доля обмежила засіб пересування лише інвалідним візком.  

Владислав Єзучевський.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста