googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Під Конотопом вогонь знищив 100 гектарів лугу

5 квітня 2019, 07:24Топ Конотоп
565
Під Конотопом вогонь знищив 100 гектарів лугу
Фото:  Конотоп.City
Пожежа почалася 30 березня на Сарнавщині. Фронт вогню починався від урочища Гончареве до урочища Гнилиці.

Про це повідомив головний лісничий ДП «Конотопський лісгосп» Микола Бондар, передає Конотоп.City.

«Це буквально три-чотири кілометри від Конотопа, якщо брати від “Зеленого господарства”. Далі цей масив йде лівіше, там село Кузьки. За Жолдаками також горіло. Загалом по всій заплаві річки Сейм йде випалювання сухої рослинності», — розповів головний лісничий.

У зоні вогню — переважно терниста рослинність й самосіви: берези, сосни, верболози. У цій місцевості водяться кози, олені, зайці.

П’ять днів поспіль з осередками пожежі боролися працівники лісової охорони та рятувальники. За цей час вигоріло приблизно 100 гектарів лугу. Двом осередкам вдалось зайти у лісовий масив.

І головний лісничий Микола Бондар, і начальник охорони та захисту лісу ДП «Конотопський лісгосп» Євгеній Лаврик підозрюють, що причина пожежі — людський фактор. Хтось умисно чи випадково підпалив луг.

Микола Бондар додав, що на пожежноспостережних вишках чергують щодня до 10 вечора. Ведуть спостереження через камери. Проте нікого поки затримати не вдалось. Працівники лісгоспу звернулися до правоохоронців, щоб допомогли знайти відповідальних за пожежі.

У Сумському обласному управлінні лісового та мисливського господарства нагадують, що за порушення правил пожежної безпеки під час перебування у лісі тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста