googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Підсумки другого місяця кампанії спостереження ОПОРИ за виборами до ВРУ на Сумщині

19 липня 2019, 19:50Новини партнерів
298
Підсумки другого місяця кампанії спостереження ОПОРИ за виборами до ВРУ на Сумщині
Фото:  Google
Протягом липня ОПОРА продовжувала моніторинг виборчого процесу на Сумщині. Щодо виявлених порушень спостерігачі звертались до правоохоронних органів. Всього спостерігачами ОПОРИ на Сумщині за період виборчої кампанії було подано 50 заяв до правоохоронних органів щодо ймовірних порушень виборчого законодавства. Найбільш типовими порушеннями є розповсюдження агітаційних матеріалів без вихідних даних та порушення правил доброустрою при поширенні агітаційних матеріалів.

Однією із помітних тенденцій поточної виборчої кампанії став бум масових заходів, влаштованих за підтримки суб’єктів виборчого процесу. Зокрема, у Сумах у рамках всеукраїнських турів проводили безкоштовні концерти «Голос», «Аграрна партія», кандидатка Ольга Волошина, відбувся ряд розважальних масових заходів “завдяки Максиму Березкіну”.

У Глухові було проведено концерт на підтримку «Руху Нових Сил Михайла Саакашвілі», «Самопомочі» та кандидата у народні депутати у 159 виборчому окрузі Мішеля Терещенка. Серед інших зафіксованих спостерігачами масових заходів – концерти до свята Івана Купала, Фестиваль борщу, безкоштовний перегляд фільму, безкоштовні дискотеки тощо. До передвиборчої агітації долучились і деякі громадські організації – на влаштованих ними масових заходах були присутні кандидати у народні депутати. Такі дії мають ознаки непрямого підкупу виборців.

Спостерігача ОПОРИ також неодноразово фіксували так званий чорний піар щодо кандидатів – зокрема, їх звинувачували у псуванні доріг, симпатіях до ідеології націонал-соціалізму, «технічності» тощо. 

Кандидати у народні депутати ведуть кампанію також і в соціальних мережах, розміщуючи не тільки дописи агітаційного чи викривального щодо своїх конкурентів змісту, але і відео, і навіть відеокліпи. 

У 158 виборчому окрузі станом на 16 липня спостерігався дефіцит членів ДВК на 3 виборчих дільницях (всі розташовані у межах міста Суми). Крім того, були зафіксовані проблеми у роботі одного із ДВК. Виборча дільниця № 590925 розташована у приміщенні, що перебуває у приватній власності. Власник цього приміщення відмовлявся підписувати договір про оренду приміщення і впускати членів ДВК. Проблему було вирішено після візиту спостерігача ОПОРИ та правоохоронних органів 13 липня. 

Крім випадку ймовірного замаху на життя кандидата у народні депутати Артема Семенихіна, про який ми повідомляли раніше, було порушено також кримінальні провадження за фактом погроз кандидатам та їх рідним (кандидати Олексій Оскер та Вадим Акпєров, 158 виборчий округ) та проникнення невідомих осіб у приміщення ДВК (159 виборчий округ, село Гути Конотопського району).


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста