googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Пожежна інспекція на Сумщині: заклади області у трійці найбільш небезпечних по Україні

13 квітня 2018, 12:33Анастасія Залозна
828
Пожежна інспекція на Сумщині: заклади області у трійці найбільш небезпечних по Україні
Фото:  УДСНС у Сумській області
Рятувальники розпочали перевірки у найбільших розважальних центрах Сумської області. У «Мануфактурі», ТРЦ «Лавина» та ТРЦ «Універмаг “Київ”» виявили низку порушень.

За словами Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Миколи Чечоткіна, понад 15 тисяч порушень пожежної безпеки в українських ТРЦ, дитсадках, школах і лікарнях зафіксувала ДСНС. Найгірший стан справ у Донецькій, Сумській та Тернопільській областях.

Як повідомляє «Трибуна», рятувальники розпочали перевірки у найбільших розважальних центрах Сумської області. Спершу проінспектували «Мануфактуру». Згідно з актом перевірки, рятувальники виявили 33 порушення. Зокрема, деякі шляхи евакуації завалені обладнанням або меблями, немає затвердженої інструкції, що передбачає дії персоналу під час надзвичайної ситуації, підлога у кінотеатрі не з важкозаймистих матеріалів тощо.

Також рятувальники перевірили ТРЦ «Лавина». Там виявили, що манікюрний салон не обладнаний системою протипожежного захисту; не весь обслуговуючий персонал має індивідуальні апарати для захисту органів дихання; зрошувачі, що повинні гасити полум’я, зашиті підвісною стелею; не всі датчики пожежної сигналізації можуть спрацювати; ускладнений доступ до деяких сповіщувачів. Всього зафіксували 46 порушень.

Щодо ТРЦ «Універмаг “Київ”», то остаточних результатів перевірки ще не оприлюднили. Проте, вже на першому етапі навчань було виявлено чимало недоліків. Вогнеборці не могли ліквідувати умовну пожежу, бо не вдалося дістатися автодрабиною до верхніх поверхів будівлі. На заваді рятувальникам стали дроти мережі електротранспорту, припарковані авто, прибудови та надбудови до торговельно-розважального центру. Не на всіх поверхах «Універмагу “Київ”» спрацювало оповіщення, а система димовидалення не діяла взагалі.

Нагадаємо, масштабні перевірки громадських закладів — від садочків до великих розважальних центрів на предмет дотримання норм, передусім, пожежної безпеки, наприкінці березня ініціював Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Поштовхом до проведення такої інспекції стала трагедія у м. Кемерово (РФ). Там під час пожежі у місцевому ТРЦ «Зимняя вишня», де загинули десятки людей, більшість із них — діти.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста