googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Профорієнтаційне опитування: 85% конотопських випускників хочуть працювати за кордоном

15 травня 2018, 12:41Андрій Кривулько
493
Профорієнтаційне опитування: 85% конотопських випускників хочуть працювати за кордоном
Фото:  eduget.com
Протягом квітня 2018 року фахівці Конотопського міськрайцентру зайнятості разом з психологічною службою шкіл міста та району провели анкетування випускників 11-х класів щодо визначення їх професійних намірів та факторів, які на них впливають.

Про це повідомили у Конотопському міськрайцентрі зайнятості. В опитуванні взяли участь 321 респондент.  

Випускники визначили свої майбутні професії та спеціальності, серед них назвали: дизайнер, актор, юрист, журналіст, піар-менеджер, митник, адміністратор ресторану, вчитель, лікар, економіст, логіст, інженер, психолог, ветеринар, програміст, біотехнолог, адвокат, філолог, перекладач, військовий, хореограф, поліцейський, перукар, повар, лінгвіст, агроном, водій, електрик, зварювальник, тракторист, будівельник, лісник.

Під час узагальнення результатів виявлено, що 38% школярів повністю впевнені у правильності професійного вибору, 45% — в основному впевнені у своєму виборі професії і лише 9%  не впевнені у власному виборі.

На професійний вибір учнів вплинули: 56% — рідні, 19% — потреба ринку праці, 11% — друзі, по 4% — вчителі і знайомі, 6% — повідомлення в ЗМІ.

Щоб оволодіти бажаною професією, 90% опитаних планують навчатися одразу після закінчення школи. З них, 76% — у вищих навчальних закладах, 13% — ліцеях та професійно-технічних навчальних закладах. Навчатися на курсах або працювати на підприємстві учнем (з подальшим одержанням кваліфікації), 5% та 6% відповідно.

На питання про ставлення до можливого навчання, роботи, життя за кордоном, більшість випускників (42%) відповіли, що хотіли б поїхати в іншу країну для постійного навчання, роботи і проживання; 24% — для тимчасової недовготривалої роботи;  19% — для навчання і роботи. Виїздити за кордон не збираються, але хотіли б працювати в спільному із закордонними фірмами підприємстві в своєму місті — 11% опитуваних. І лише 4% — не хочуть ні виїздити, ні працювати в закордонних фірмах.

При виникненні труднощів з працевлаштуванням 38% опитаних випускників планують звернутися до батьків і 28% — в службу зайнятості.

Профорієнтаційна робота фахівців служби зайнятості постійно спрямована на те, щоб розширювати  знання учнів про різноманітний світ професій, допомогти їм у професійному визначенні з урахуванням інтересів та природніх здібностей, визначити власний життєвий шлях.

Читайте також: МОН з’ясовує ситуацію щодо практики сумських студентів у окупованому Криму


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста