googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Російський агрохолдинг самозахоплює землю на Сумщині?

27 вересня 2016, 11:00Андрій Кривулько
715
Прокуратура Сумської області вивчає питання щодо можливих порушень вимог чинного законодавства при використанні земель російським агрохолдингом.

На сайті обласної прокуратури з’явилась інформація, що нещодавно за ініціативи громадських активістів відбулась прес-конференція щодо оренди російським агрохолдингом частки родючих земель на території Сумської області. Зокрема, активісти наголошували на тому, що вказане підприємство на орендованих ділянках вирощує технічні культури, нещадно спустошуючи землі. Окрім того, мова йшла й про самозахоплення земельних ділянок.

Повідомляється, що стосовно можливих порушень вимог земельного та природоохоронного законодавства при використанні земель на території області прокуратура спрямувала відповідний запит до Державної сільськогосподарської інспекції у Сумській області. Окрім того, керівників Конотопської, Охтирської та Роменської місцевих прокуратур зорієнтовано на необхідність вивчення стану законності при укладанні агрохолдингом договорів оренди землі для вирішення у подальшому питання щодо захисту інтересів держави представницькими засобами.

В прокуратурі також зазначають, що за фактами самовільного зайняття особливо цінних земель Конотопською місцевою прокуратурою розпочато 2 кримінальних провадження. Мова йде про земельні ділянки площею 60 га на території Гружчанського гідрологічного заказника та близько 145 га невитребуваних паїв на території Гружчанської сільської ради. Досудове розслідування у провадженнях триває. Питання про наявність підстав для вжиття заходів представницького характеру в інтересах держави буде вирішуватись за результатами досудового розслідування.

Враховуючи виявлені порушення, Конотопська місцева прокуратура подала позов  до господарського суду Сумської області в інтересах головного управління Держгеокадастру в Сумській області та Білопільської райдержадміністрації до ПП про повернення земельної ділянки площею 19,6293 га вартістю 267,2 тис. грн, який на даний час перебуває на розгляді.

Топ Конотоп


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста