googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Розвиток фермерських господарств Конотопського району

5 березня 2019, 14:18Топ Конотоп
508
Розвиток фермерських господарств Конотопського району
Фото:  Конотопська РДА
У Конотопському районі функціонує 52 фермерських господарства, що обробляють 5,9 тисяч гектарів ріллі (8% від загальної площі ріллі). В них зайнято більше 100 чоловік.

Про це повідомляє Конотопська РДА.

Фермерські господарства району займаються землеробством та різняться за розмірами площ, що знаходиться в обробітку: від 4-15 га до 1,5 тис. га, з них 11 – мають більше 100 га ріллі.

Малі фермери, а це 79%, фінансово неспроможні купувати нову високопродуктивну техніку, яка б дозволяла застосовувати прогресивні технології вирощування сільськогосподарських культур, тому по виходу продукції з одного гектара вони поступаються великим агропідприємствам.

Господарники з 400 га і більше – працюють на новій сучасній техніці і не відстають по урожайності від великих агроконкурентів. У середньому за 2018 рік в фермерських господарствах  урожайність склала: озимої пшениці - 40 ц/га, жита - 25 ц/га, ярого ячменю - 35 ц/га, кукурудзи - 72 ц/га, соняшнику - 18 ц/га, сої - 17 ц/га.

Фермери, для утримання конкурентоспроможності, орієнтуються переважно на вирощування економічно вигідних культур. Зокрема, в структурі посівів кукурудза та соя займають по 24 %,  соняшник - 19%, озима пшениця - 16%. У 2018 році зібрано 3,6 тис. т пшениці озимої, 10 тис. т кукурудзи, 1,5 тис. т соняшнику, 2,3 тис. т сої.

З метою організаційної та інформаційної підтримки фермерства  в районі райдержадміністрацією проводяться наради, семінари-навчання із залученням фахівців різних державних  установ та фондів.

Фермерські господарства працюють у Конотопському районі з 1991 року. Мають своє громадське об’єднання – асоціацію фермерів. Приймають участь у роботі  асоціації фермерів області. Співпрацюють з Сумським регіональним відділенням фонду підтримки фермерів.

Читайте також: Представниця Конотопщини взяла участь у «Школі виховників гри «Джура»»


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста