googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Що потрібно знати громадянам, які хочуть легально придбати зброю

11 березня 2015, 11:58Андрій Кривулько
822

На тлі війни розмови про право на вільне володіння зброєю набули особливої ​​популярності. Відомо також, що економічній кризі завжди супроводжує зростання кількості злочинів. Тому більш актуальним стає навіть «невійськовий» аспект самозахисту.

Заступник очільника сектору охорони громадського спокою Сумського міського відділу міліції Олег Саєнко розповів кореспонденту видання «ВсіСуми.com» про те, хто і за яких умов може отримати дозвіл на придбання і зберігання зброї. Ця інформація актуальна і для Конотопщини.

Хто і яку зброю може зараз легально придбати?

Мисливську гладкоствольну зброю і травматичну зброю (пістолет для стрільби гумовими кулями) можуть купити громадяни України, які досягли 21 року. Мисливську нарізну зброю дозволяється купувати з 25 років, пневматична і газова - після досягнення повноліття. Для отримання дозволу на придбання гладкоствольної або газової зброї необхідно надати кілька документів. Серед них - довідка про відсутність судимості, медична довідка форми 127 / о з укладенням медкомісії, яку, як правило, проходять в наркодиспансері. Крім того, людина повинна пройти курси з вивчення матеріальної частини зброї та правил поводження зі зброєю. Кількість одиниць зброї, якою можна володіти, не обмежена - необхідно тільки забезпечити її збереження. Обов'язковою умовою для отримання дозволу вважається наявність у будинку надійного сейфу або металевого ящика, який доведеться продемонструвати дільничному інспектору, що видає висновок про умови зберігання зброї. До речі, дільничний має право перевірити дотримання умов зберігання раз на три роки, не попереджаючи про свій візит. Після придбання зброї людина повинна її застрахувати і надати у міліцію страховий поліс.

Такі ж вимоги пред'являються і до бажаючих придбати газову зброю?

Необхідно надати ті ж самі документи, що і в попередньому випадку. Єдина різниця полягає в тому, що не доведеться проходити курси з вивчення матеріальної частини зброї.

А якщо людина хоче стати власником травмата?

Травматичною зброєю (пістолет для стрільби гумовими кулями) можуть володіти тільки представники певних професій: працівники правоохоронних органів, СБУ, прокуратури, митниці, судів та їх близькі родичі, журналісти.

А кому можуть відмовити в отриманні дозволу?

Відмовити в дозволі на зброю можуть громадянину, який не надасть хоча б один із потрібних документів. Якщо, приміром, у нього є судимість або медичні протипоказання, якщо він не може забезпечити умов для зберігання зброї, у випадку, коли дільничний скаже, що людина не надійна.

Скільки людей з дозволом на носіння зброї зараз проживає в області?

Це службова інформація. Можу лише сказати, що навіть у зв'язку з останніми подіями в країні озброюється не так багато людей. В основному громадяни купують у нас зброю з метою полювання і іноді для самозахисту.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста