googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Щорса — на Музичка: влада «за», народ «проти»?

24 грудня 2015, 09:24Андрій Кривулько
898
У Конотопі з’явилася вулиця імені Олександра Музичка. Ця новина нещодавно облетіла всі українські ЗМІ. Але, як виявилося, вулицю перейменували без консультацій з місцевими жителями.

Мешканці вулиці запевняють: до останнього думали, що на табличках з’явиться назва «Щастя», аж поки їх не ошелешили інформацією про новий варіант. Про це йдеться в сюжеті телеканалу «Пульсар».

За словами жителів вулиці, які вийшли на імпровізований мітинг, нову назву їм нав’язали. Вони кажуть, що не було жодного обговорення на цю тему. Навіть після того, як керівник місцевого вуличного комітету почала оббивати пороги міськради у пошуках справедливості, до людей жодного разу ніхто не приїхав.

Вчора, 23 грудня, на сесії міської ради депутатам запропонували відмінити рішення про перейменування вулиць у Конотопі. На початку засідання з такою пропозицією виступив депутат міської ради від БПП «Солідарність» Тарас Омельченко. Він завив, що назви деяких вулиць не відповідають тим, за які голосували на минулій сесії. За словами депутата, він не проти всіх перейменувань, а лише прагне законності, бо суперечливу назву для вулиці так і залишили.

Йдеться про вулицю Музичка, назву якої на попередній сесії мали включити в список для зміни. На камери міський голова пообіцяв, що всі варіанти обговорить з представниками громадськості. Саме за цих умов депутати голосували за перейменування.

Мер наполягав, що рішення цілком правомочне. Але, після довгих сперечань, поставив на голосування внесення проекту рішення на порядок денний. Більшість депутатів проголосували «за» — 20 з 31 присутніх. Варто зазначити, що всього депутатів 36, а для прийняття рішень достатньо 19 голосів «за» — 50% + 1.

За дві з половиною години, поки тривала сесія, із залу засідань зникли 7 депутатів. Голосування за скасування перейменування провалилося, отримавши схвалення всього 13 обранців. Це означає, що у Конотопі залишається стара нова назва.

Нагадаємо, конотопський активіст заявив, що жителям вулиці Музичка пропонували гроші за те, щоб вони не підтримали нову назву вулиці.

Топ Конотоп


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста