googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Сумчани хочуть зробити День вишиванки державним святом

4 червня 2015, 11:37Андрій Кривулько
490

Сумські депутати ухвалили звернення до Президента України щодо присвоєння Дню українського національного вбрання статусу державного свята. Відповідний проект рішення під час сесійного засідання 3 червня підтримали 43 обранці.

Таке повідомлення з'явилось на Муніципальному інформаційному порталі міста Суми.

Останнім часом, зазначено у звернені, сумчани все частіше звертають увагу на власну історію та тягнуться до своїх національних звичаїв. Свідченням цього є проведені за ініціативи містян заходи з популяризації народного вбрання, а також створення найбільшої вишиванки на тротуарі.

«Переживаючи надзвичайно важкі часи, ми все ж одягаємо вишиванку та гордо заявляємо, що ми єдині і в єднання наша сила та міць! Вишиванка – це не просто генетичний код нашої нації – це оберіг, наша історія, наше обличчя», – наголошується у тексті звернення.

Українці мають й далі йти шляхом утвердження сильного громадянського суспільства, зберігаючи власну самобутність, переконані сумчани, адже «ніхто, крім нас не здатен зберегти нашу культуру та традиції. Тільки від наших утверджень залежить шлях розбудови України, як європейської держави».

Зважаючи на це, сумський депкорпус просять Главу держави встановити на державному рівні День українського національного вбрання, а відзначати його кожного третього четверга травня.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста