googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Сумські студенти створюють екологічний посуд з кавових відходів

9 січня 2019, 13:51Топ Конотоп
455
Сумські студенти створюють екологічний посуд з кавових відходів
Фото:  Vlasno.info
Студенти кафедри харчових технологій Сумського аграрного університету створили стаканчики з кавових відходів.

Про це повідомляє Vlasno.info.

Це вже не перший екологічний посуд, який вигадали сумські винахідники. «Раніше ми придумали білкові стаканчики, які розкладаються в ґрунті через 10-21 день і стають добривом для рослин. Тепер пішли далі і використали кавовий макух», – розповідає вчений Дмитро Бідюк.

Аби не викидати те, що може принести користь вчені вирішили створити з відходів посуд. Випили заварної кави, зібрали гущу, зробили спеціальний розчин, залили в форму, висушили. Стакан готовий. Однак зробити його обивателі не зможуть – технологія білкового стаканчика тримається в секреті. Але їх готові робити на кафедрі харчових технологій.

Кавові відходи винахідникам дають у кав'ярні. Натомість отримують стаканчики. «Тобто, додаткових вихідних матеріалів не потрібно, а ціна за штуку виходить 65-70 копійок, – запевняє Дмитро Бідюк. – До речі, ці ж стаканчики можна знову переробити на нові». Кавові стаканчики хоч і тонкі на вигляд, але термостійкі і міцні. На дотик шершаві, нагадують пемзу. Хоча створені вони для кави, з них можна пити й інші напої. Наприклад, молоко. «Але, якщо ви захочете, щоб воно мало аромат і смак кави – молоко має бути гарячим», – кажуть винахідники.

Читайте також: Розпочалася реєстрація на пробне ЗНО


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста