googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

У Конотопі діє виставка «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські табори»

20 червня 2019, 11:27Топ Конотоп
205
У Конотопі діє виставка «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські табори»
Фото:  facebook/Культура Конотоп
18 червня у великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського відбулося відкриття фотодокументальної інформаційно-просвітницької виставки «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські табори».

Про це повідомляє відділ культури і туризму Конотопської міської ради.

Організатори виставки: Український інститут національної пам’яті, Центр досліджень визвольного руху, Меморіальний комплекс Національний музей історії України у Другій світовій війні, Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», Галузевий державний архів СБУ.

Представлена виставка, це розповідь про те людське, що нездатна знищити жодна система. Про небайдужий погляд, розказану казку, простягнуту руку, розділений окраєць хліба. Про силу волі і любові. Про перемогу надії. І головне – про тріумф людини.

30 людських доль за дротами 11 таборів Третього Райху. Історії, наведені у виставці говорять: багато українців не хотіли миритися з роллю пасивних рабів нацизму. У таборах вони формували мережі взаємодопомоги та підпільні організації, і навіть у здавалося безнадійних умовах наважувалися на втечі, бунти і повстання, готові були пішки пройти тисячі кілометрів, аби повернутися на Батьківщину. І ми маємо змогу, ознайомитися із цими історіями. І зрозуміти, що кожному, хто потрапив до табору, нацизм готував свою долю.

Про табір для військовополонених, який був у місті Конотоп, розповів заввідділом музею-садиби генерала М.І.Драгомирова – Микола Михайлович Салюк.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста