googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

У Конотопі хворих на діабет залишили без безкоштовного інсуліну

13 жовтня 2017, 16:54Андрій Кривулько
1262
У Конотопі хворих на діабет залишили без безкоштовного інсуліну
Фото:  vlasno.info
Хворі на діабет конотопці не можуть отримати в аптеках безкоштовний інсулін. З’явились оголошення, що відпуск препаратів зупинили через відсутність фінансування.

В міській раді порталу ТопКонотоп розповіли, що відсутність фінансування — вина управління охорони здоров’я Сумської ОДА, яке не врахувало інформацію від конотопських лікарень. Через це грошей виділили менше, ніж реально потрібно.

Субвенції на медицину, у тому числі на забезпечення хворих на діабет безкоштовним інсуліном, щороку виділяються з держбюджету. Далі кошти розподіляє облдержадміністрація.

У 2017 році на Конотоп виділили 1 мільйон 391 тисяча 572 гривні, які розподілили на 12 місяців. Через те, що ця сума менше за реальну місячну потребу, кожного місяця витрачалось більше ніж надходило. На жовтень заборгованість склала 94 000 гривень, а надходження 116 000. Фактично конотопці отримали на інсулін всього 22 000 гривень. Ці гроші швидко закінчились і в аптеках перестали видавати безкоштовні ліки.

В міськраді зазначають, що коштів бракує по всій України. Саме тому Кабмін 27 вересня розподілив додатково 559 мільйонів гривень медичної субвенції, з яких на Сумщину припало понад 16 мільйонів. Впродовж тижня, до 4 жовтня, ці кошти мали бути розподілені по районам. Однак станом на 13 жовтня Сумська ОДА не надає Конотопській міськраді відомостей про виділені на місто гроші, попри неодноразові звернення.

15 вересня року Сумська обласна рада виділила 2 мільйони гривень на лікування хворих на цукровий діабет. Ця сума розподілена на міста області, однак жодної копійки не дісталось Конотопу.

Знаючи про дефіцит, керівники ЦРЛ та міської лікарні звернулись в область з проханням виділити додаткові кошти. Подібні ж звернення надійшли і з інших регіонів Сумщини. Однак звернення не задовільнили.

Як повідомив міський голова Артем Семеніхін, не отримавши коштів з області, лікарі звернулись до нього з проханням виділити дефіцитні кошти з міського бюджету. Саме тому до проектів рішень сесії міськради було додано пункт про виділення необхідних 352 000 гривень на інсулін. Він мав бути розглянутий на засіданні 30 вересня. Проте засідання сесії не відбулось, наступні дві спроби зібрати депутатів також провалились.

За словами міського голови,гроші на інсулін можуть бути надані з наступних джерел:

1) Сумська обласна державна адміністрація на чолі з Миколою Клочоком. Вона має 16 мільйонів гривень, які надійшли як державні субвенції на медицину в Сумщині. Однак до Конотопа ці гроші не дійшли.

2) Сумська обласна рада. Воно розпоряджається коштами обласного бюджету. Фактично облрадою теж керує Клочко. Облрада виділили на інсулін в області 2 мільйони, однак ні копійки на Конотоп.

3) Конотопська міська рада. Вона розпоряджається коштами міського бюджету. За моїм дорученням був поданий проект надання 352 тисячі гривень в лікарні для закупівлі інсуліну. Однак, цей проект не був підтриманий депутатською більшістю, тож гроші не виділено.

Варто зазначити, що один місяць лікування інсуліном хворих на діабет коштує від 1,5 до 2 тисяч гривень.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста