googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

У Конотопі відбувся унікальний фестиваль публічних читань прози «Узвар-фест»

18 червня 2018, 12:10Андрій Кривулько
711
У Конотопі відбувся унікальний фестиваль публічних читань прози «Узвар-фест»
Фото:  Андрій Кривулько
У суботу, 16 червня, у парку культури та відпочинку відбувся фестиваль публічних читань прози «Узвар-фест».

Фестиваль відбувся вже вдруге. Його започаткував місцевий активіст Володимир Юрковський. Цьогоріч у конкурсі змагалися 12 учасників, серед яких були як звичайні любителі книжок, читці, так і автори прозових творів. Наймолодшій учасниці було всього 10 років.

У першому турі учасники читали самостійно обрані уривки з творів українських письменників або ж власні твори. Ті, хто за рішенням журі пройшов до другого туру, отримували для виступу текст, обраний організаторами, і мали завдання не тільки донести до глядачів його зміст, але й відгадати автора і назву твору.

Для глядачів заходу підготували декілька тематичних конкурсів: літературний квест, конкурс статусів у соцмережах, літературну вікторину тощо.

Окрім цього, працювала тематична фотозона, усі бажаючі мали змогу взяти участь у майстер-класі з орігамі, на спеціальному стенді виставили добірку книжок місцевих авторів. Гостей розважали грою на етнічних музичних інструментах та традиційно пригощали головним напоєм фестивалю — узваром.

У фінальну частину конкурсу вийшов 11-річний автор Андрій Саєнко та боєць 58-ї бригади Василь Музика. Вони по черзі прочитали уривок із твору конотопського автора Володимира Худенка, а переможця визначала публіка за допомогою канцелярських скріпок. «Ланцюжки» зі скріпок виявились однакової довжини, тому журі вирішило, що «перемогла дружба», і оголосило переможцями обох фіналістів. Приз глядацьких симпатій отримала Каріна Сахно, а Андрій Саєнко переміг ще й у номінації «Кращий автор».

Переможців нагороджували цінними призами — дарували ексклюзивні книги українською. Це були, зокрема, найновіші книги видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» з ілюстраціями Владислава Єрка, які ще навіть не надійшли у продаж, а найголовніші нагороди — примірники щойно презентованої в нашому місті книги Руслана Горового «Конотоп — місто легенд» із автографами автора.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста