googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

У Конотопі виявили хвору на сказ собаку

8 липня 2015, 10:38Андрій Кривулько
591
У Конотопі 26 червня зареєстровано лабораторно підтверджений випадок сказу. Його виявили у бродячої собаки, яку спіймали на території району Загребелля.

Як повідомила головний санітарний лікар міста Конотоп Олена Романюк, на даний момент проводяться протиепідемічні заходи щодо локалізації та ліквідації вогнища хвороби.

У 2015 році до Конотопської ЦРЛ за антирабічною допомогою звернулось 32 особи, з них 8 були покусані бродячими тваринами. Призначено курс лікувально-профілактичних щеплень проти сказу 6 особам.

Олена Романюк зазначила, що в умовах неблагополучної епізоотичної ситуації, неефективних заходів щодо вирішення проблеми безпритульних тварин (собак і котів), незадовільного   контролю за їх утриманням, недостатнього обсягу щеплень тварин проти сказу, своєчасна та кваліфікована спеціалізована медична допомога особам, які зазнали нападу тварин, особливо з підозрою на захворювання та хворих на сказ, залишається однією з найбільш важливих ланок у комплексі заходів запобігання захворюванням людей на сказ.

Що необхідно знати кожному,  щоб уникнути захворювання на сказ:

- При покусах домашніми чи дикими тваринами необхідно ретельно промити рану під проточною водою з милом, краї рани обробити 70*спиртом або 5% настойкою йоду і негайно звернутися до лікаря для вирішення питання призначення курсу щеплень проти сказу.

- Призначений курс щеплень необхідно закінчити повністю і не допускати переривів. Під час щеплень і протягом 6 місяців після його закінчення не можна вживати спиртні напої, охолоджувати чи перегрівати організм.

- Тварину, що покусала людину, якщо вона зовні здорова, вбивати не слід.  Її треба ізолювати на 10 днів для ветеринарного спостереження.

- Не знімайте шкуру з підозрілих на хворобу тварин.

- Оберігайте дітей від покусів тваринами і не дозволяйте їм гратися з бездомними собаками чи кішками.

- Повідомляйте ветеринарній службі про хворих тварин чи їх трупи.

- Пам’ятайте, що собак необхідно щорічно реєструвати та проводити їй щеплення проти сказу, утримувати прив’язаними чи на закритому подвір’ї.

- Прохання до мешканців міста, якщо Ви утримуєте тварин (собак чи котів), то не викидайте їх через деякий час на вулицю, тим самим не збільшуйте кількість бездомних  бродячих тварин.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста