googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

У міській раді заявили, що Конотоп може заборгувати ЄС 12 мільйонів гривень

26 липня 2018, 12:24Анастасія Залозна
950
У міській раді заявили, що Конотоп може заборгувати ЄС 12 мільйонів гривень
Фото:  ar.volyn.ua
ЄС за програмою «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) виділив 400 тисяч євро Конотопу на утеплення освітніх закладів. Проект передбачає здійснення реновації будівель гімназії та дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка».

Про це йдеться на офіційному сайти Конотопської міської ради.

«Роботи по утепленню дитячого садочку «Ялинка» не можуть бути завершенні без відновлення роботи міської ради. Так як на них були виділені гроші Європейським Союзом, тривале невиконання робіт виставляє місто у негативному світлі перед ЄС, а невикористані 400 тисяч євро можливо доведеться повернути», — заявили в міськраді.

Проект передбачає здійснення реновації будівель гімназії та дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка». За рахунок застосування енергозберігаючих заходів, відбудеться зменшення споживання теплової енергії та викидів СО2, заощадження бюджетних коштів.

Як повідомляють в Конотопській міській раді, у відповідності до умов грантового контракту з Європейським Союзом, на сьогодні повністю впроваджено інформаційний компонент та адміністративні заходи проекту. Реконструкція дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка» здійснена на 80%. Проведено підготовчі заходи для реконструкції будівлі гімназії.

У повідомленні зазначається, що у зв’язку з відсутністю затвердженого міського бюджету, у якому знаходяться грантові кошти та співфінансування, роботи з реконструкції будівель не здійснюються, що ставить під загрозу реалізацію проекту.

«На сьогодні місто Конотоп порушує взяті на себе договірні зобов’язання перед Європейським Союзом: будівельні роботи у садочку №10 «Ялинка» вже мали бути завершеними, реконструкція міської гімназії мала перебувати в активній стадії. У разі подальшого зволікання з затвердженням бюджету та реконструкцією об’єктів (часу для проведення якої майже не залишилося), та невикористання коштів до 1 грудня 2018 року, місто Конотоп буде вимушене повернути усе грантове фінансування у сумі 400 тис.євро. (понад 12 млн.грн.); міська гімназія, будівля якої є однією з найпроблемніших у місті, не буде реконструйована», — заявили у міській раді.

Читайте також: На Конотопщині орендар знищує сад, якого по документах «не існує» — ЗМІ


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста