googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

У міськраді представили проект щодо підвищення енергоефективності

19 березня 2015, 16:42Андрій Кривулько
513
17 березня, за участі представників Команди підтримки програми Демонстраційних Проектів Угоди мерів (СУДеП), у приміщенні міської ради відбулась стартова зустріч проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп».

Проект представила начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва. Він передбачає здійснення комплексної реновації будівель міської гімназії та дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка»: термомодернізацію покрівель, підвалів та стін, заміну віконних та дверних блоків, налаштування системи примусової вентиляції. Окрема увага приділятиметься й вихованню свідомих енергоспоживачів шляхом проведення відповідних інформаційних заходів для учнів, персоналу закладів, населення прилеглих районів.

Ці заклади, за словами представників міськради, обрані не випадково. Розташована майже у центральній частині міста гімназія є осередком соціальної та наукової активності серед молоді (вагома база прикладних дисциплін, функціонуючі гуртки у напрямках енергозбереження, сильний кадровий потенціал). Гімназія – типовий «південний» проект будівлі (великі вікна, панельні стіни), тому вона стане найкращим наглядним практичним прикладом впровадження енергозберігаючих заходів для населення прилеглого району.

Присутній на зустрічі Ян Ваандерс, керівник команди підтримки програми Демонстраційних Проектів зазначив, що задля втілення проекту в життя місто може звертатися за підтримкою до міжнародних експертів, які допоможуть розробити документацію, правильно провести тендер, надати консультації з різних питань у сфері енергоефективності. Він також підкреслив, що комплексна реновація двох бюджетних закладів – це тільки початок співпраці, висловивши сподівання, що у майбутньому Конотоп долучиться і до інших цікавих проектів.

Дитячий садочок №10 «Ялинка», в рамках проекту Корпорації НЕФКО, було переведено на відновлювальний вид палива (обладнано сучасну твердопаливну котельню), частково замінено найпроблемніші віконні блоки. Для досягнення комплексного енергозберігаючого ефекту у закладі було прийнято рішення про проведення його повної реновації.

Загальна вартість проекту становить 500,0 тис.євро, з них 400,0 тис.євро – грантові кошти Європейського Союзу. Реалізація проекту відбуватиметься на засадах співфінансування з міським бюджетом та триватиме протягом 2,5 років.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста