googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

В школі журналістики разом з експертом з Києва обговорювали гендерний баланс у ЗМІ

20 квітня 2015, 13:05Андрій Кривулько
496

У неділю, 19 квітня, слухачі школи журналістики Політехнічного технікуму КіСумДУ разом з експертом Інституту масової інформації (ІМІ) Романом Кабачієм з'ясовували, чи дійсно є проблема із гендерним балансом у ЗМІ.

ІМІ продовж 9 місяців проводив гендерний моніторинг українських ЗМІ та виявив, що героїнями матеріалів жінки стають лише в 1/4 випадків, а як експертки залучаються в одному сюжеті з п’яти. При цьому жінок в Україні більше за чоловіків на 3,5 мільйони.

Студенти-хлопці, що цікаво, наголошували: жінкам ніхто не заважає бути активними і проявляти себе у будь-якій сфері. Тим паче, законодавство їм цього не забороняє. Дехто навіть і не замислювався, що проблема гендерної рівності в українських ЗМІ існує.

Дівчат такі слова обурили. Вони впевнені, що жінкам через домашні клопоти не вистачає часу на реалізацію себе у інших справах.

На практичному завданні присутні спробували самостійно дослідити представленість "жіночої" тематики у загальноукраїнських газетах. З аналізу низки видань виявилось, що переважна більшість журналістів там – жінки, але пишуть вони здебільшого про чоловіків. За жінок-експерток згадують коли пишуть про моду, медицину та кулінарію. А більш серйозні теми (політика, економіка тощо) в українських газетах обговорюють переважно з чоловіками.

Роман Кабачій вже не в перше відвідує Конотопську школу журналістики. Минулого разу, коли був в Конотопі, він розповідав про дотримання журналістських стандартів в умовах інформаційної війни.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста