googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Відео міського голови Конотопа про «псячу мову» викликало бурхливу реакцію в соцмережі

5 грудня 2016, 09:48Андрій Кривулько
5499
Артем Семеніхін заявив, що магазин у Сумах розбудовує «рускій мір» в Україні

Міський голова Артем Семеніхін на своїй сторінці в Facebook виклав відео, на якому він вступив у суперечку із продавчинею магазину Сolin`s в одному з ТРЦ міста Суми. Конфлікт стався через те, що у розмові з Семеніхіним  дівчина говорила російською.

Як пише сам міський голова у дописі до відео, під час відрядження до Сум він вирішив сходити в один з торговельних центрів, щоб оновити гардероб.

«Коли я робив свій вибір до мене підійшли дівчата, що є там продавчинями і такою псячою задзвенькали, що аж вуха позакладало... Я в жартівливій і ввічливий формі попросив їх говорити до мене Українською на що почув таку відповідь: "а какая разніца!!!? ми же в Украінє живьом!!! я нє абязана!!!! тут в сумах всє на рускам разгаварівают!!!". І "понеслася душа до раю"!» — заявив Семеніхін, додавши, що торгівельна мережа «Colins» цілеспрямовано розбудовує «рюзкій мір» в Україні.

У самому відеоролику очільник міста пояснював продавцеві, що не розуміє мови окупантів і просив розмовляти з ним державною мовою. Російську ж мову він назвав «псячою».

Публікація викликала бурхливу реакцію серед користувачів соцмережі Facebook Зокрема, пост очільника Конотопа зацікавив Facebook-спільноту «И так поймут!», яка відстоює права споживачів отримувати інформацію українською мовою. Також, відповідаючи на один з коментарів, міський голова додав, що якби на їх місці були хлопці, то він би «і в носа міг заїхати».

Нагадаємо, чинне українське законодавство передбачає, що українська мова є єдиною державною мовою на території України, яка вільно і обов’язково використовується (застосовується) не лише в державному, але й приватному секторі, у тому числі у відносинах між споживачами, тому споживач має всі права вимагати звертатися до нього українською мовою.

Так, відповідно до ст.15 Закону України «Про захист прав споживачів», інформація про товар, роботу чи послугу повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги). Інформація споживачеві повинна надаватися згідно із законодавством про мови.


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста