googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Як випускники шкіл Сумщини обирають професію

31 травня 2019, 15:12Топ Конотоп
310
Як випускники шкіл Сумщини обирають професію
Фото:  pixabay,com
З метою визначення професійних планів випускників шкіл фахівці з профорієнтації центрів зайнятості Сумщини наприкінці кожного навчального року проводять соціологічне опитування.

Це дає можливість проаналізувати, як змінились настрої школярів, які професії та спеціальності мати попит серед них, де збираються навчатися, хто чи що впливає на їх професійний вибір.

Як свідчать опитування серед випускників 2019 року, більшість (85 % від опитаних) точно вже знають на кого та куди підуть здобувати майбутній фах. Але є й такі (15 % від опитаних), які невпевнені або вагаються щодо правильності зробленого вибору. Найбільш впливовою думкою на вибір школярів є думка батьків та рідних (48,5 % від опитаних), далі – потреба ринку праці (21 %) та друзі (16 %). Переважна більшість випускників для опановування професією планують навчатися у вищих навчальних закладів (82 % від опитаних), решта – у професійно-технічних навчальних закладах,  навчатися на різноманітних курсах та готові піти працювати учнем на підприємство з подальшим одержанням кваліфікації.

Згідно з результатами анкетування найпопулярнішою професією серед випускників вже не перший рік залишається професія лікаря. До п’ятірки найпопулярніших також входять професії із ІТ-сфери (перш за все програміст), вчитель, юрист та військовий. 

Не втішною залишаються настрої випускників щодо від’їзду для навчання та роботи за кордон. Більше третини (37 % від опитаних) готові виїхати за межі України для постійного навчання, роботи та проживання, 23 %  – на тривалий термін (понад 3 роки).  


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста