googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

За день роботи в Конотопі київські кардіологи встигли оглянути більше ста чоловік

6 травня 2016, 13:26Андрій Кривулько
845
«За статистикою, найбільше людей на планеті помирає зовсім не від війни, голоду чи ДТП, а від хвороб серцево-судинної системи», — казав у середу 4 травня доктор Сергій Дем’янюк, спілкуючись з пацієнтами.

Цього дня в Конотоп з волонтерською програмою вперше приїхали кардіологи з київського Інституту Серця — закладу, яким керує легендарний лікар Борис Михайлович Тодуров.

Прийом проводили у поліклініці Конотопської центральної районної лікарні. Людей обстежували кардіологи, ехокардіографіст та кардіохірург. Для роботи фахівцям надали 2 кабінети на першому поверсі лікарні.

Ажіотаж навколо приїзду кардіологів виявився більш ніж неочікуваним — з самого ранку в поліклініці утворилася черга. Під вечір організатори прийняли рішення не формувати нову чергу, а обстежити тих, хто чекав прийому вже кілька годин. Фізична втома лікарів доходила до крайніх меж: з ранку до вечора працювали лише з однією короткою перервою на десять хвилин.

kon_tod_1_1.jpg

«Встигли оглянути понад 130 пацієнтів, 47 з яких зробили ЕХО КГ. Хірургічне втручання рекомендували 17-ом хворим, п’ятьом дітям із вадами серця — написав на своїй сторінці у Facebook кардіохірург Назар Озерянський.

За словами лікарів, рівень діагностики і лікування конотопської лікарні — зовсім не актуальний у 21 сторіччі та загалом у суспільстві, яке себе поважає. Основні причини такої ситуації — відсутність у місцевих лікарів змоги користуватися елементарним сучасним обладнанням та їздити на конференції і стажування в інші міста України та за кордон.

Фахівці з Інституту Серця (Бориса Тодурова) проводили скринінгову діагностику, ціль якої — охопити більшу кількість хворих зі скаргами на серцево-судинні захворювання за короткий проміжок часу. За словами кардіологів, така діагностика дає змогу виділити з когорти пацієнтів тих, хто потребує нагального або планового кардіохірургічного лікування. Також цей метод сприяє профілактиці кардіологічних ускладнень.

kon_tod_1_2.jpg

Кардіологи помітили ще одну проблему — відсутність елементарного діагностичного лікування.

За словами Сергія Дем’янюка, рівень надання медичної послуги залежить від кваліфікації лікаря і його соціального стану.

«Влада та громадські активісти могли б цілком забезпечити можливість стажування лікарів у провідних клініках і хоча б 2-3 рази на рік. Конотопські фахівці могли б відвідувати профільні конференції. ГО «Дія в Україні» допомагає в організації стажувань, і навіть в деяких випадках може запропонувати допомогу у відвідуванні лікарями провідних зарубіжних клінік».

Як виявилося, нині в українській медицині існують можливості, про які деякі лікарі не здогадувалися. Зокрема, за допомогою міжнародної організації «Юнісеф» відбулися бюджетні закупки кардіохірургічних матеріалів (стентів, оксигенаторів, штучних клапанів та інше), які розподілили по всіх обласних центрах України згідно запитів. Таким чином, кожен мешканець області, який потребує операції на серці, після обстеження в Інституті Серця отримує заключення і лист до місцевого обласного управління охорони здоров’я з проханням надати необхідні матеріали. Тоді операція для хворого стає практично безкоштовною.

«Для того, щоб обласний центр міг отримати достатню кількість таких матеріалів, необхідно подати адекватний потребам запит до МОЗу. А для того, щоб знати реальні потреби в цих матеріалах, обласний центр має отримувати реальні статистичні дані по захворюваннях, які йому мають подавати районні лікарні. А це можливо тільки, якщо таких установах, як ЦРЛ Конотопа, є обладнання і кваліфіковані спеціалісти», — роз’яснює кардіохірург Назар Озерянський.

«Лікарі працювали на волонтерських засадах, — коментує журналістка Катерина Гончарова, — Я давно знайома з Артемом Семеніхіним. Він часто допомагав мені з різними проектами ще до того, як став міським головою. Швидко відгукнувся і цього разу. Кардіохірург і майданівець Назар Озерянський разом з колегами від імені Інституту серця й за допомоги ГО «Дія в Україні» проводять такі акції в різних куточках України. В Конотопі на обстеження прийшло набагато більше людей, ніж ми очікували. Але лікарі прийняли всіх, хто займав чергу».

В рамках реалізації соціально-волонтерського проекту «Медичний десант» ГО «Дія в Україні» надає всіляку допомогу в організації таких діагностичних виїздів. Вже відбулося чотири таких волонтерських поїздки. До цього фахівці побували в Чигирині, двічі в Броварах, а тепер і в Конотопі. І саме в нашому місті бажаючих звернутися до лікарів виявилося найбільше.

kon_tod_1_3.jpg

«Подібні акції потрібно робити й надалі, бо їх основна мета — знизити смертність і підвищити рівень здоров’я людей у різних закутках нашої країни. Цьому може допомогти розбудова мережі сучасних кардіологічних діагностичних центрів. Встановивши зв’язки з Інститутом серця, місцеві лікарі мають змогу переймати передовий досвід в лікуванні кардіологічних хворих», — розповідає Максим Петренко, член громадської організації «Дія в Україні».

Інститут Серця — клінічна лікарня у Києві, яка надає високоспеціалізовану допомогу хворим на серцеву та судинну патологію, а також екстрену хірургічну допомогу хворим з вадами серця. Проводить хірургічне лікування дітям з вродженими вадами серця вагою від 600 грамів.

Заклад славиться на всю Україну використанням у своїй роботі передових світових технологій і має європейський сертифікат якості, завдяки чому в установі за страховою програмою вже проліковано с десяток громадян Євросоюзу. Керує закладом доктор медичних наук, професор Борис Тодуров, який за 30 років хірургічної практики виконав понад 9000 операцій та здійснив першу в країні трансплантацію серця.

Фото: Антон Ковалишин


Підписуйтесь на сторінки topkonotop.com у Facebook та Telegram — дізнавайтесь першими про всі актуальні новини міста