Голосно читали у дитячій бібліотеці Бурині

14 березня, 16:00
420
Іван Житник

Іван Житник

Журналіст

Міжнародна спільнота багато уваги приділяє книжкам і читанню. Процвітаючі нації розуміють, що нечитання призводить до деградації, адже нечитаючі громадяни не вміють критично мислити, не володіють інформацією.

В 2010 році американською некомерційною організацією «LitWorld» в рамках руху за грамотність був започаткований Всесвітній день читання вголос. Сьогодні цю соціально-культурну акцію підтримують в першу чергу бібліотеки. Всесвітній день читання вголос є одним із кроків на шляху глобальної грамотності.

Буринська центральна районна дитяча бібліотека провела голосні читання «Читаємо казки Лариси Ніцой». Вона любить дітей, пише для них цікаві, повчальні історії, а ще є ініціаторкою святкування в Україні Всесвітнього дня письменника (3 березня), організаторкою Всеукраїнського руху «Дорослі читають дітям», Всеукраїнської акції «Почитай мені татку». Саме тому працівники дитячої бібліотеки обрали її книгу «Ярик-векалка» для читання вголос. Пані Лариса також автор серії уроків для загальноосвітніх шкіл «Бібліотечний урок веде письменник». Лариса Миколаївна автор більше десяти дитячих книжечок і деякі з них є у фонді нашої книгозбірні: «Ярик і дракон», «Ярик-векалка», «Страшне страховисько» та «Невигадані історії про звіряток-друзяток».

Діти читають в бібліотеці (Іван Житник)

Захід був проведений для учнів 1-А класу (класовод Людмила Бондаренко). Дітлахи уважно слухали розповідь про вередливого Ярика. Водночас присутні із цікавістю переглядали малюнки до книги художниці Еліни Елліс, які демонструвалися за допомогою проектора. Бібліотекар, Валентина Вольська, з метою визначення уважності дітей до викладеного матеріалу, задала декілька запитань, спонукаючи дітлахів до роздумів: «Чому вередував Ярик?» та «Хто відучив вередливого хлопчика від поганої звички?» В нагороду вдячним маленьким гостям був запропонований перегляд казки Зірки Мензатюк «Зварю тобі борщику». Її читав на каналі ПлюсПлюс Володимир Горянський. Це проект у якому «зіркові» тата начитують казку, яка «оживає» на екрані завдяки спритним аніматорам.

Наприкінці заходу учні познайомилися із книжково-ілюстративною виставкою «Свято слова, книги і читання» на якій були представлені яскраві дитячі видання із нових надходжень до дитячої бібліотеки.

Голосне читання і вся зустріч стала невеличким святом для першокласників, вони виходили із бібліотеки із великим бажанням повернутися знову!

Коментарі(0)