googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Пенсійний фонд України: сучасні сервіси для всіх

25 квітня, 15:11
523
Ігор Рекун

Ігор Рекун

Журналіст

Нові сервіси веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду презентували українським журналістам нещодавно співробітники цієї установи.

Виявляється – це не так складно користуватися сучасними можливостями цифрової епохи. Розібратися зможе кожний, хто має доступ до Інтернету, а старших запросто введуть в курс молодші. Втім, не дивлячись на назву фонду, ці  нові он-лайн та мобільні сервіси стануть в нагоді і значно покращать життя не тільки пенсіонерам. Не менше користі від них отримають роботодавці, підприємці, службовці, працівники і співробітники всіх установ – всі працюючі, хто зайнятий в економіці України.

— Задля ефективної взаємодії з громадянами та оперативного надання інформації на веб-порталі електронних послуг Пенсійним фондом України (ПФУ) впроваджено ряд нових сервісів, орієнтованих на пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників, - пояснив Після реєстрації на веб-порталі електронних послуг громадяни зможуть швидко отримувати он-лайн різні види довідок Пенсійного фонду України, а через послугу СМС-інформування - контролювати власні пенсійні нарахування, страховий стаж, а також чесність нарахувань єдиного соціального внеску, які здійснює роботодавець.

Під час заходу спікери продемонстрували присутнім, як працюють онлайн-сервіси, які мають на меті спростити взаємодію громадян з органами фонду. Зокрема, як відбувається налаштування послуги безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та розміру свого страхового стажу); отримання довідок, достовірність яких підтверджується QR-кодом (про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із Реєстру застрахованих осіб, довідку про розмір пенсії); кабінет застрахованої особи та кабінет страхувальника (роботодавця). До речі, через особистий кабінет також можна подати електронне звернення до Пенсійного фонду, записатись на особистий прийом. А через спеціальний кабінет страхувальника можна перевірити інформацію про подання звітності, бачити повну інформацію щодо сплати підприємством та фізичними особами-підприємцями єдиного соціального внеску, в тому числі – щодо заборгованості з цього виду платежу до Фонду, отримати інформацію для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності працівника, тобто лікарняні. Зареєструватися на веб-порталі можна через електронний цифровий підпис або за логіном та паролем. Електронний цифровий підпис можна отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів. Логін та пароль видається в будь-якому відділенні ПФУ при пред’явленні паспорта та ідентифікаційного коду. Електронний цифровий підпис дає можливість застрахований особі увійти до персонального кабінету.

Зазначені електронні документи дійсні для оформлення субсидій, документів у центрах надання адміністративних послуг, посольствах, консульських та банківських установах, органах фіскальної та виконавчої служб, територіальних органах міграційної служби тощо.

— Ми постійно впроваджуємо нові пакети послуг. Адже одне із головних завдань Пенсійного фонду України – максимальне спрощення процедур одержання послуг, і як частина цього напрямку – можливість одержати послугу дистанційно, за допомогою сучасних е-сервісів, – заявив під час презентації сервісів начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів Головного управління ПФУ Сергій Гаврилко. - Втілюючи нові види послуг та способи їх надання, ми робимо важливі кроки, спрямовані на поліпшення доступності наших сервісів. Вони й надалі мають ставати більш комфортними, якісними, зрозумілими для громадян. Ми переконані, що максимальна кількість послуг має надаватись дистанційно, що дозволить не тільки економити час громадян, але й покращить ефективність роботи самого Фонду, оптимізує його видатки. 

А от про стан справ на Сумщині розповіла начальник головного управління Фонду Сумської області Тетяна Зленко:

— Ми зацікавлені у доступності сучасних сервісів Пенсійного фонду для максимального кола клієнтів, тому активно допомагаємо пенсіонерам, працездатному населенню та роботодавцям долучитись до нових зручних можливостей, що створені Пенсійним фондом України для підприємців і громадян. Наша область є лідером з впровадження електронних сервісів Фонду для клієнтів. Так, на ПФУ зареєстровано понад 40% населення області, з яких 198,8 тисяч – пенсіонери, 51,1 тисяч – особи з інвалідністю, що особливо важливо, та 175,2 тисяч –працездатні особи. Пенсійні посвідчення нового зразка, що поєднують в собі документ, платіжну карту та електронний цифровий підпис, в області оформлено для 25 тисяч пенсіонерів – це половина із можливих. До SMS-інформування від Пенсійного фонду на Сумщині підключено вже понад 42 тисячі осіб, які найоперативніше за інших одержують інформацію про формування страхового стажу та про зміни у пенсійних виплатах, що важливо для працюючих осіб та завжди актуально для пенсіонерів. Модернізація та впровадження сучасних сервісів Пенсійного фонду дозволила нам, рухаючись «в ногу з часом» і процесами децентралізації в країні, ще більше наблизити пенсійні послуги до місця проживання громадян та створити віддалені місця Пенсійного фонду в ОТГ, ЦНАПах, великих сільрадах, де фахівці надають пенсійні послуги населенню. На Сумщині з 20 залів прийому громадян в установах Фонду кількість точок доступу до пенсійних послуг зросла до 106 і продовжує збільшуватись надалі.

З огляду на те, що на Сумщині близько 40% пенсіонерів проживають у сільській місцевості, сучасні можливості Пенсійного фонду, що дозволяють дистанційно обслуговувати громадян, обумовили впровадження пілотного сервісу – Пенсійний допомогомобіль. Це - пересувний офіс Пенсійного фонду, оснащений сучасною технікою. Він дозволяє надавати більшість послуг, які клієнт може одержати в установі Фонду, виїжджаючи до найвіддаленіших пунктів області. Тільки за останній місяць цей допомогомобіль відвідав 15 населених пунктів, в яких надано 267 пенсійних послуг, а у 10 випадках ще й допомогу у відновленні колись порушених трудових прав для збільшення пенсійних виплат.

Зараз пенсійники Сумщини допомагають громадянам не лише в реєстрації, а й в освоєнні нових зручних можливостей, що створені Пенсійним фондом для людей, через широку інформаційно-роз’яснювальну роботу в засобах масової інформації, завдяки зустрічам в колективах, через створення і популяризацію відео інструкцій, соцреклами та таких проектів як: «Зареєструй бабусю на Веб-порталі Пенсійного фонду України!» та «Вірю в майбутнє України!»

До речі, запровадження Пенсійним фондом України пакету нових послуг стало можливим у тому числі й завдяки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», який передав ПФУ серверну систему Oracle Super Cluster M8 вартістю 1 млн. доларів. Нагадаємо, що Посол США в Україні Марі Йованович під час офіційного передання сервера заявила, що нова серверна система надасть Пенсійному фонду України інструментарій, необхідний для забезпечення ефективності та гнучкості його діяльності, а також надійного захисту даних у ПФУ понад 42 млн. громадян України та їх якісного обслуговування. 

Відео про те, як користуватись особистим кабінетом, отримувати онлайн-довідки та замовити послугу СМС-інформування можна переглянути на офіційному веб-ресурсі Фонду www.pfu.gov.ua у розділі «Інструкції».

Перевірити достовірність видачі електронних документів з QR-кодом можна через Веб-портал Пенсійного фонду України у розділі «Верифікація виданих документів» за посиланням.

Електронний документ з QR-кодом, підписаний електронним цифровим підписом Пенсійного фонду України, згідно з чинним законодавством, є аналогом паперового документа, підписаного відповідальною особою в органів Фонду.

Інструкція з отримання довідок з QR-кодом від Пенсійного фонду України


Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з думкою автора