googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Проект «Школа відеогідів» вже не буде таким, як є!

2 січня, 22:13
282
Антон Проценко

Антон Проценко

громадський діяч, журналіст

Звичайно, незмінним буде навчання молоді створенню фото- та відеоконтенту, пошуку та обробці інформації, розвитку критичного мислення та медіаграмотності. Проте, багато чого зміниться вже найближчим часом.


Але… Спочатку поговоримо про те, що вже відбулось із нами у цьому сезоні.

Першою значною подією стала “Фотосушка”, точніше наша співучасть в її організації. Це був окремий захід в рамках святкування річниці Конотопської битви. Головним в організації фотосушки став networking. А де ще можна одночасно зустріти таку кількість людей, які цікавляться фото? До речі, саме тут про нас дізнались майбутні учасники літньої школи.

Далі були зустрічі у навчальних закладах, куди нас запрошували розповісти про проект. Підготовка да навчального модуля.

На початку ми мали 12 зареєстрованих кандидатів на проходження курсу. Але це тільки в Конотопі. Треба сказати, що цього року до нас приєднались хлопці та дівчата із Бішкеку та Бобруйська. Вони навчались за допомогою Skype.

Власне навчальна програма складалась із восьми занять під керівництвом відео-блогера Сергія Каравана, а це теорія та практика з фотографії та створення відео. Також учасники виконували самостійні домашні завдання та комплексну роботу в групах. Окремо для них були організовані мінітренінги з медіагармотності, з написання сценаріїв, а також, зустріч із психологом Яною Бабковою, присвячена саморозвитку.

На відміну від першого сезону, акценти занять були зорієнтовані на використання мобільних додатків для створення та обробки відео.

До моменту виконання підсумкової роботи в проекті залишились тільки ті, хто був найбільше зацікавлений у розвитку навичок створення відеоконтенту. Учасники із Бобруйська та Бішкека у повному складі, а конотопців лишилась тільки половина.

Однак, підсумкову роботу не виконали лише учасники із Бішкеку. Усі інші команди із поставленими завданнями впорались. Так, роботи далекі від ідеалу. Але виконувались самостійно та, можна сказати, з душею. Найскладніше було учасникам із Білорусії. Ми не могли фізично знаходитись поряд при виконанні практичних завдань, що, звичайно, у підсумку вплинуло на результат. Команда із Бобруйська відзняла матеріал про торгівельно-розважальний комплекс замість огляду цікавинок міста. Це їхня перша повноцінна відеоробота!

Щодо хлопців та дівчат із Конотопа, то вони в цілому впорались з усіма завданнями. Надалі їм потрібно більше практикуватись, відточувати майстерність.

Окремо варто сказати, що попередньо не домовляючись, учасники вирішили висловити занепокоєння долею конотопського трамваю (на момент зйомок у результаті місцевих політичних чвар підприємство було під загрозою закриття).

Усього в минулому році було опубліковано три роботи, однак ідей та нарисів учні школи згенерували на цілу серію короткометражок. Це, мабуть, означає, що все ще попереду!

Попередньо ми планували оцінювати підсумкові роботи на конкурсній основі. На переможців чекав сюрприз, і не один. Однак згодом зрозуміли, що невелика кількість учасників, які залишились у грі, дозволяє «реалізувати» приз на всіх.

Також до нас у гості мала приїхати команда із Бобруйська… Але з’явились непереборні причини. Їхній приїзд став, на жаль, неможливим. Проте білоруська сторона, в особі Надії Бондаревої, взяла активну участь у подальшому перебігу подій. За це ми безмежно вдячні!

В кінці курсу учасники поїхали до столиці. У Києві на нас чекали дві дуже важливі зустрічі.

Спочатку ми зустрілись із Наталією Терещенко – авторкою соціальних проектів та знаною фотографинею. Говорили про фото, звичайно, та про проекти, в яких візуальні образи грають важливу, якщо не головну, роль. Наталія одна з тих, хто першою бачила підсумкові роботи наших випускників, то ж їм випала чудова можливість отримати цінні персональні рекомендації. Питання, відповіді, емоції, побажання… Час пролетів майже непомітно, а нам потрібно було рухатись далі.

Наступна зустріч була надзвичайно важливою. Ми спілкувались із видатним режисером із багатою фільмографією - Феліксом Герчиковим. Він виявився цікавим співрозмовником, відкритою людиною, закоханим у кіно. Залюбки відповідав на питання, розповідав про кіновиробництво та про особливості професії. Бесіда тривала майже дві години! Але це був далеко не фінал нашої зустрічі.

Наступні півтори-дві години ми були присутні на справжньому натурному знімальному майданчику, який нам показав Фелікс. В той час як раз готували сцену майбутнього серіалу «Кріпачка».

Відверто кажучи, ми майже не помітили, коли настав момент повертатись, настільки все було цікаво. До речі, до екскурсій знімальна група, мабуть, не звикла – ми для них були також об’єктом уваги. Але це зовсім не бентежило, скоріше навпаки… Втома, накопичена за день, далась взнаки лише на вокзалі.

Після вручення сертифікатів, що засвідчують проходження курсу, ми продовжуємо спілкування із учасниками.

Восени з командою цьогорічного сезону ми відзняли соціальний ролик, який нехай і не вписується до основної нашої діяльності, проте є ще одним маркером майбутніх змін… Ми трансформуємось. Але про це розповімо окремо!

А яким був ваш рік?


Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з думкою автора