googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Спрощено порядок стягнення аліментів

31 липня, 12:17
800
Валентина Волік

Валентина Волік

правозахисниця

8 липня 2017 року набув чинності Закон № 2037-VIII  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання.

Згідно цього законодавчого акту:

  1. Усі позови щодо стягнення аліментів та додаткових витрат на дитину, можна подавати за місцем проживання особи, за якою закріплена опіка. З позивача при цьому судовий збір не стягується.

  2. Спрощено процедуру розгляду позову - особа, з якою проживає дитина може не ходити на судові засідання; строк розгляду позову скорочується до трьох днів.

  3. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Тому мінімальний рівень виплат на користь дитини до 6 років складатиме щонайменше 713 грн з травня і 746 грн з грудня ; на дитину від 6 до 18 років - мінімальні аліменти 889 грн з 1 травня і 930 грн з 1 грудня. Проте сума аліментів не може перебільшувати десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку (до 6 років - 14 260 грн з травня та 14 920 грн з грудня поточного року; з 6 до 18 років - 17 770 грн з травня та 18 600 грн з грудня поточного року). Також аліменти не можуть перевищувати 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо заявлено вимогу про індексацію аліментів, присуджених у твердій грошовій сумі.

  4. Також вводиться пеня на несплату аліментів у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості.

  5. У разі прострочення оплати додаткових витрат на дитину з вини платника такий платник зобов’язаний на вимогу одержувача додаткових витрат сплатити суму заборгованості за додатковими витратами з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних із простроченої суми.

  6. Платник додаткових витрат вважається таким, що прострочив оплату, якщо він не виконав свій обов’язок щодо оплати додаткових витрат у строк, встановлений рішенням суду або за домовленістю між батьками, а в разі їх відсутності або у разі невстановлення такого строку - після спливу семи днів після пред’явлення відповідної вимоги одержувачем додаткових витрат, який фактично їх оплатив

  7. Врегульовується виплата аліментів людиною, яка є ФОПом на спрощеній основі, офіційно не працює та людей, які працюють за кордоном. Такі люди будуть змушені сплатити заборгованість за відсотком від середньої зарплати населеного пункту, де проживає платник.

  8. Передбачається, що аліменти є власністю дитини (раніше було прописано, що вони належать тому, з ким живе дитина).

Порядок стягнення аліментів визначається Законом України «Про виконавче провадження», Сімейним кодексом України, Інструкцією з організації примусового виконання рішень та іншими нормативними актами.


Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з думкою автора