googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

Україна приєдналася до системи безоплатної правової допомоги ЄС

12 червня, 12:43
608
Валентина Волік

Валентина Волік

правозахисниця

Українці тепер зможуть скористатися безоплатною правовою допомогою на території 32 країн Європи. Для цього необхідно буде передати до Міністерства юстиції відповідну заяву для узгодження з уповноваженим органом країни перебування.

7 червня Верховна рада України  ратифікувала  Закон «Про ратифікацію Європейської угоди про передачу заяв про правову допомогу», проект якого було розроблено Міністерством юстиції та подано до парламенту Президентом України.

Сам текст Європейської угоди було погоджено уповноваженими представниками країн Європи 27 січня 1977 року у Страсбурзі, відтоді ця Угода відкрита до ратифікації з боку інших країн.

Українці тепер зможуть звернутися із заявою про правову допомогу в цивільних, комерційних або адміністративних справах на території інших держав-учасниць Угоди без жодної оплати.

Відповідно до статті 2 Угоди пропонується заявити, що органом, який передає заяви про правову допомогу, та центральним органом для отримання та вжиття заходів на підставі заяв про правову допомогу в Україні є Міністерство юстиції.

Застереженням до статті 6 Угоди пропонується повністю виключити застосування підпункту b) пункту 1 статті 6 Угоди щодо прийнятності подачі заяви та доданих до неї документів англійською чи французькою мовами.

Імплементація Угоди не передбачає внесення змін до чинного законодавства та не потребуватиме додаткових витрат з Держбюджету.

За отриманням більш детальної консультації та захистом своїх прав мешканцям Конотопського, Буринського, Роменського, Липоводолинського, Недригайлівського районів можна звернутись до Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Конотоп, вул. Бр. Лузанів ,буд.43 або телефонувати за номером телефону: (05447) 6-23-47

Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за єдиним номером цілодобової телефонної лінії безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103 або на веб-сайтах Міністерства юстиції чи Координаційного центру з надання правової допомоги.


Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з думкою автора