googlePlayTopkonotop
TopKonotop
Безкоштовний додаток для Android
Встановити

ЗОЛОТИЙ ЗАПАС МІСТА — ЛЮДИ!

6 березня, 16:10
1513
Антон Проценко

Антон Проценко

громадський діяч, журналіст

Будь-яке місто чи невеличке селище живе тільки тоді, коли в ньому живуть та приїжджають у гості люди.

Багато що залежить від того, чим займаються, чим цікавляться, чим дихають ці люди. Будуючи окремо свою власну історію, своє життя, вони, проживаючи спільно на певній території, визначають суть, якість та привабливість цього місця для інших, наповнюють його життям.

І тут, мабуть, головні слова «творити» та «життя». Бо якщо пристосовуватись до зовнішніх впливів: що говорити, що і як робити, то і не жити, а виживати… Та для багатьох так зручніше, адже і відповідати не їм. Проте безвідповідальність - це ілюзія… Щоправда розуміння приходить іноді надто пізно, та зараз не про це.

Допоки є натхнення та потенціал, його потрібно використовувати і створювати навколо себе певну атмосферу позитиву, заряджати світ енергією. Придивіться! Там, де концентрація таких творців доволі висока, туди і ми прагнемо потрапити, стати причетними… Тим самим ще більше збагачуємо те місто.

Чи завжди такими енергетичними оазами є великі міста з гарною інфраструктурою та розкрученими туристичними принадами? Звичайно, ні! Навіть більше – деякі з них були геть непривабливою територією. Та одного разу з’явились люди, що мріяли принаймні змінити стан речей. Мріяли та діяли.

Хто вони? Звичайні громадяни. Можливо ваші сусіди, а можливо і Ви самі. Потрібно, щоб була небайдужа душа.

І щось таки буде. Адже в нашому місті активізувались громадські ініціативи та творчі колективи. До нас приїжджають поважні гості. Для молоді Конотопу проводяться просвітницькі заходи. І нам є, ким пишатись.

Перспективи є, хоча й не без дьогтю в діжці меду. Без того в Україні ніяк.

Та головне, що творча складова населення нашого міста націлена на результат. Таланти Конотопщини демонструють власні досягнення навіть на Всеукраїнському рівні та за межами країни. І, на мою думку, влада має не тільки не заважати, а ще й доплачувати за те, що вони працюють і вносять у культурне життя міста свіжість. Та це питання ефективного менеджменту та стратегічного мислення, отже згодом.

Зробити свій внесок може кожен. Від банального «Не сміти» до познайомитись із сусідами та спільно і активно вирішувати питання, пов’язані з життям Вашого будинку чи вулиці. А далі… далі буде з досвідом.

Ще не менш важлива справа – саморозвиток. Виховуйте в себе та у своїх дітей критичне мислення, візьміть за правило хоча б раз на місяць відвідувати культурні заходи, читайте класиків.

Ваш особистий розвиток потрібен лише вам, але від нього залежить система вподобань у вашому житті. І да, безпосередньо впливає на ваш вибір кандидатів на посади до органів влади.

Пам’ятаймо! Ми ЛЮДИ, ми громадяни, і без нас місто не живе. Ми різні: теоретики та практики, художники, артисти, робітники та керівники… Спільно Ми можемо створити неможливе. СПІЛЬНО!


Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з думкою автора